Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg. Koniec starego „Dzikowiaka” i handlu na murku. Powstanie nowy budynek [ZDJĘCIA]

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Ruszyła przebudowa pawilonu handlowego „Dzikowiak” w centrum Tarnobrzega. Właściciel obiektu cieszy się, że po latach starań mógł wreszcie ruszyć z inwestycją. Nowy, piętrowy budynek z parkingiem podziemnym powstanie do końca 2022 roku.

Na teren budowy przy ulicy Piłsudskiego ekipy weszły 1 września rano, żeby dokończyć odgradzanie budynku od otoczenia. Przejścia dla pieszych i chodniki zostały zamknięte. Pracownicy musieli poprosić drobnych sprzedawców nabiału i warzyw, którzy tradycyjnie rozłożyli towar na murku przy "Dzikowiaku", o przejście w inne miejsce.

Od sieci odłączono instalacje, między innymi gazową. Zdemontowano poręcze i barierki. Lada dzień runą stare ściany i w pobliżu hali targowej rozpocznie się budowa nowocześniejszego obiektu handlowo-usługowego.

Inwestorem jest przedsiębiorstwo handlowe "Dzikowiak" spółka cywilna. Wspólnicy firmy od lat starali się o rozpoczęcie inwestycji. Na przeszkodzie stanęły odwołania właścicieli sąsiednich budynków.

Prawie dziewięć lat walczyliśmy o to, by ruszyć z budową. Budynek był reliktem poprzedniej epoki. Stary, kłopotliwy w utrzymaniu, wymagał kapitalnego remontu. Jako lokalnym patriotom zależy nam, by miasto piękniało, dlatego nowy pawilon w granicach tej samej działki będzie nowocześniejszy

- mówi Stefan Skowron, jeden z trzech wspólników. Jak dodaje, wszyscy dotychczasowi najemcy są zainteresowani powrotem do lokali.

Budowa ma potrwać do końca 2022 roku. Nowy "Dzikowiak" będzie miał dwie kondygnacje - parter i piętro. Pod ziemią przewidziano 41 miejsc postojowych. Łączna wysokość budynku to 10,34 metra. Zaplanowano elewację ze szkła, w kolorystyce ścian dominować będzie biel i grafit.

Projekt budowlany został uzgodniony z konserwatorem ochrony zabytków, który wydał decyzję zezwalającą na budowę na terenie układu urbanistyczno-krajobrazowego miasta.

- Zanim inwestor wystąpił o wydanie pozwolenia w 2017 roku uzyskał warunki zabudowy, na etapie których jego wniosek i koncepcja architektoniczna była uzgadniana przez wojewódzkiego konserwatora ochrony zabytków. Dopiero potem można było wydać pozwolenie na budowę, co nastąpiło w maju - mówi naczelnik wydziału urbanistyki, architektury i budownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega Anna Feręs - Niezgoda.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie