Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg. Miasto rozstrzygnęło przetarg na budynki gastronomiczne nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Ile zapłacą najemcy?

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
35 tysięcy złotych netto to najwyższa stawka czynszu rocznego za prowadzenie usług gastronomicznych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Tyle ma zapłacić dzierżawca pierwszego budynku od wjazdu w ulicę Żeglarską (B3).
35 tysięcy złotych netto to najwyższa stawka czynszu rocznego za prowadzenie usług gastronomicznych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Tyle ma zapłacić dzierżawca pierwszego budynku od wjazdu w ulicę Żeglarską (B3). Wioletta Wojtkowiak
Od 32 do 35 tysięcy złotych netto za rok zapłacą zwycięzcy przetargu na działalność gastronomiczną w budynkach nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W piątkowej licytacji w tarnobrzeskim magistracie uczestniczyło dziesięciu przedsiębiorców, którzy wydzierżawili od miasta cztery lokalizacje na dziesięć lat.

W Tarnobrzegu zakończył się przetarg na dzierżawę budynków dla gastronomii nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Miejski przetarg dotyczył budynków przy ulicy Plażowej i Żeglarskiej, które już w 2021 roku miasto wydzierżawiło pod usługi gastronomiczne, licząc na roczny przychód w wysokości 300 tysięcy złotych. Jak ujawniliśmy kilka tygodni temu oferenci, którzy wtedy przebijali stawki wywoławcze nawet czterokrotnie już po pierwszym sezonie solidarnie rozwiązali umowy z miastem.

Ponowiony w tym roku przetarg, tym razem na cztery lokalizacje, nie był już tak emocjonujący. Stawki wywoławcze były wyższe od zeszłorocznych - wyniosły od 27 do 30 tysięcy złotych netto, ale zwycięzcy przetargu przebili je tylko raz. Minimalne postąpienie ustalono na 5 tysięcy złotych.

Za nieruchomość oznaczoną symbolem B1 (ulica Plażowa, dawna Piwna Chatka) najwyższa zaoferowana kwota wyniosła 33 tysiące złotych, za B2 (ul. Plażowa przy wjeździe głównym nad jezioro) - 32 tysiące złotych, za B3 (ulica Żeglarska) - 35 tysięcy złotych, za B4 (ulica Żeglarska) - 32 tysiące złotych. Do kwot, które są stawkami rocznego czynszu dzierżawnego, należy doliczyć 23 procent VAT.

Zgodnie z regulaminem przetargu, wylicytowane kwoty najemcy mają wpłacić do miejskiej kasy przed podpisaniem umowy, zgodnie z którą zobowiązują się do prowadzenia usług gastronomicznych w budynkach przez dziesięć lat. Będą uiszczać także podatek od gruntu (95 groszy za metr kwadratowy) oraz budynku (23,90 zł od metra kwadratowego powierzchni użytkowej).

Nowością w regulaminie jest zapis, że za rozwiązanie umowy dzierżawy przed terminem miasto może naliczyć najemcy karę umowną w wysokości rocznego czynszu przypadającego na kolejny rok kalendarzowy.

Dzierżawca ma prawo wypowiedzieć umowę z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia w przypadku, gdy stanie się podmiotem w likwidacji lub ogłoszone zostanie wobec niego postępowanie upadłościowe

- mówi Stanisław Czuchara, naczelnik wydziału geodezji i gospodarki gruntami Urzędu Miasta Tarnobrzega.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie