Tarnobrzeg > Nasz zwierzyniec w fotografiach Bogdana...

  Tarnobrzeg > Nasz zwierzyniec w fotografiach Bogdana Myśliwca

  ram

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wernisaż wystawy odbył się w czwartek. Fotografie tarnobrzeskiej przyrody można oglądać do 16 listopada.

  Wernisaż wystawy odbył się w czwartek. Fotografie tarnobrzeskiej przyrody można oglądać do 16 listopada. ©M. Radzimowski

  Blisko 60 barwnych fotografii zwierząt "upolowanych" w Tarnobrzegu przez fotografika Bogdana Myśliwca, do 16 listopada oglądać można w holu Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
  Wernisaż wystawy odbył się w czwartek. Fotografie tarnobrzeskiej przyrody można oglądać do 16 listopada.

  Wernisaż wystawy odbył się w czwartek. Fotografie tarnobrzeskiej przyrody można oglądać do 16 listopada. ©M. Radzimowski

  W czwartek odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej "Tarnobrzeski zwierzyniec".

  - Fotografowaniem przyrody zajmuję się dopiero od półtora roku. Wtedy to dwaj koledzy fotograficy nauczyli mnie dostrzegać piękno przyrody. Teraz tę moją fascynację już chyba mogę nazwać pasją - mówi Bogdan Myśliwiec, fotograf, fotografik i fotoreporter z Tarnobrzega, przed kilku laty związany był z "Echem Dnia".
  Szczególne w tej wystawie jest to, że wszystkie zdjęcia zostały zrobione w Tarnobrzegu lub w bliskim jego sąsiedztwie - w rezerwacie przyrody w Budzie Stalowskiej, który jest ostoją bardzo rzadkich gatunków ptaków i roślin.

  Zdecydowana większość prezentowanych na wystawie zdjęć przedstawia ptaki - czaple siwe i purpurowe, rybołowa, perkoza, bociana czarnego, orła bielika i wiele innych.
  Najbardziej niezwykłe fotografie przedstawia chociażby parę karmiących się drobnymi rybami zimorodków, remizy przy swych charakterystycznych gniazdach, czy kruki walczące na padlinie o najlepszy kęs.
  - Nie wszyscy zauważają, że las zwierzyniecki w Tarnobrzegu, Wisła czy park zwany laskiem bulońskim, to dom wielu gatunków zwierząt - dodaje Bogdan Myśliwiec.
  Podczas wernisażu wystawy prezentowanej przez od 16 października przez miesiąc, oprócz wielu gratulacji autor zdjęć otrzymał prezent - wiklinową klatkę z… pudełkiem ptasiego mleczka. To symboliczne podziękowanie za dziesiątki godzin spędzone w lesie i nad Wisłą, podczas "polowań" z aparatem fotograficznym w ręku.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo