Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg. O wołowinie uczniowie „Prymasówki” wiedzą prawie wszystko. Byli na warsztatach (ZDJĘCIA)

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Uczniowie trzech klas z Zespołu Szkół numer 1 w Tarnobrzegu - „Prymasówki” uczestniczyli w seminarium „Jakość i wiedza w promocji żywności”, zorganizowanym w Warszawie przez Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w ramach projektu „Polska wołowina wraca na stoły”.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas: 3tg, 2tfg, i 3bw pod opieką Agnieszki Kaptur i Edyty Siudak. W Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym związku młodzież została przywitana przez prezesa związku Bogdana Czaplejewicza , następnie wysłuchała wykładu Anety Englot „Ekonomika produkcji i przetwórstwa wołowiny”.

„Popołudnie młodzież spędziła na zorganizowanym zwiedzaniu Warszawy - Muzeum Narodowe w Warszawie i Stare Miasto, przeszła szlakiem gastronomicznym w historycznej części Warszawy. Przewodnikiem była Ewa Truskolaska, która opowiedział o historii i tradycji spożywania wołowiny przez warszawiaków. Kolejnego dnia młodzież wysłuchała wykładu Józefa Wojewódzkiego hodowcy bydła mięsnego, wiceprezesa Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego na temat rynku wołowiny w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie” - czytamy w relacji z wyjazdu. Od profesora doktora habilitowanego Henryka Mruka, wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu młodzież dowiedziała się z kolei „Jak rozwijać siebie i budować dobro społeczne”.

Praktyczne zajęcia warsztatowe na temat „Wołowina w handlu, gastronomii i kuchni” poprowadzili: dyrektor Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego oraz szef kuchni, właściciel kuchni gastronomicznej Błażej Świerżewski, a także szef kuchni restauracji Mariott, wicemistrz Polski w grillowaniu i ekspert Akademii Webera Bartłomiej Heba. Mistrz kucharski dokonał rozbioru tuszy wołowej a następnie z pomocą młodzieży wykonał potrawy z mięsa wołowego: hamburgery, tortille, steki i befsztyki o różnym stopniu wysmażenia.

Trzeciego dnia seminarium Izabella Byszewska Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego opowiadała o produktach regionalnych i lokalnych jako metodzie wzbogacania i różnicowania oferty handlowej. Na zakończenie młodzież uczestniczyła w wykładzie profesora Jarosława Olava Horbańczuka z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk.

POLECAMY: ROZMAITOŚCI

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie