Nasza Loteria

Tarnobrzeg: Program Natura 2000 dla turystyki i promocji

Klaudia Tajs
Owce Wrzosówki, jakie można spotkać w gospodarstwie "Dobre miejsce"  są jedną z najstarszych ras w Polsce.
Owce Wrzosówki, jakie można spotkać w gospodarstwie "Dobre miejsce" są jedną z najstarszych ras w Polsce. Klaudia Tajs
O wykorzystaniu obszarów objętych programem Natura 2000, pod kątem promocji i rozwoju turystyki mówili uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.

Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu zaproszono przedstawicieli organizacji zajmujących się promocja ekorozwoju, jak i tych, którzy odkryli przyrodnicze i turystyczne walory naszego regionu, i swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami zarażają innych. - Nasze centrum prezentuje edukacje ekologiczną z szeroką prezentacją walorów naszego regionu pod kątem przyrodniczym - mówi Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum. - Jednocześnie pokazujemy jak znaleźć dobrą bazę noclegową z dodatkowymi atrakcjami.

Do rozmów zaproszono także Katarzynę Dmochowską z Fundacji "Instytutu na rzecz ekorozwoju", według której szukając miejsca na krótki urlop lub dłuższy wypoczynek blisko natury należy kierować się sprawdzonymi opiniami. Przy doborze można opierać się na certyfikatach, wydawanych przez jej stowarzyszenie. - Klient jest coraz bardziej wymagający - mówiła Katarzyna Dmochowska. - Ma coraz więcej ofert, nie wie co wybrać, a taka certyfikacja budzi jego zaufanie.

Przykładem miejsca, bogatego w walory przyrodnicze, ciszę i spokój było gospodarstwo agroturystyczne "Dobre Miejsce" w Alfredówce, w gminie Nowa Dęba. Właściciel Marcin Kurnik przekonywał uczestników, że w okolicy, w której znajduje się dom, każdy coś dla siebie znajdzie. - To bezmiar ptactwa w Budach Stalowskich i tereny Puszczy Sandomierskiej - wyliczał Marcin Kurnik. - Są wilki, zadomowił się łoś. Można długo wymieniać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pozytywny

...więc lepiej stać z założonymi rękami i mówić, że Miasto umiera? Nie wydaje mi się, żeby umierało.  Tu przynajmniej jest wola działania i wykorzystania tego,co mamy wokół. Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Ps - faktycznie - dziś kupić można wszystko, ale przed wydaniem pochopnej opinii sugeruję zapoznać się z procesem certyfikowania tego typu baz noclegowych, to wcale nie jest łatwe :)

a
anonim

Certyfikaty nie dają budzą żadnego zaufania, najczęściej te certyfikaty się kupuje ;)

Najlepszym kanałem promocji był i jest marketing szeptany, jeżeli będą faktycznie ciekawe miejsca i rzeczy w okolicach Tarnobrzega to turyści się zjawią. Na tę chwilę miasto umiera, czytałem niedawno statystyki, jest w nim najwięcej starych ludzi, jedynie huty trochę młodych ludzi zatrzymały ale nie za dobrze wykształconych.

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie