Tarnobrzeg znów bez wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dotacje dla gmin powiatu tarnobrzeskiego

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Tarnobrzeg nie otrzyma wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Tarnobrzeg nie otrzyma wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Fot. Wioletta Wojtkowiak
Tarnobrzeg i tym razem nie otrzyma dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na farmę fotowoltaiczną i oświetlenie uliczne. Pieniądze popłyną za to do kilku gmin powiatu tarnobrzeskiego.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. Drugi nabór wniosków do RFIL trwał od 10 do 28 grudnia 2020 roku.

Rozstrzygnięcie naboru wskazuje, że Tarnobrzeg nie będzie miał udziału w transzy niemal 140 milionów złotych jaka trafi do podkarpackich samorządów. Wniosek miasta o pieniądze na budowę farmy fotowoltaicznej wraz z wymianą opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne przepadł już w pierwszym naborze do RFIL, został ponowiony w drugim, jednak ponownie nie uzyskał rekomendacji do wsparcia.

Wśród gmin, które otrzymają rządową dotację są jednak samorządy i starostwo powiatu tarnobrzeskiego.

Baranów Sandomierski na przebudowę remizy

Baranów Sandomierski otrzyma 400 tysięcy złotych dofinansowania na inwestycję w Ślęzakach, której wartość oszacowano na 930 tysięcy złotych. Zadanie polega na termomodernizacji, rozbudowie i przebudowie budynku remizy z przeznaczeniem na wielofunkcyjny budynek użyteczności publicznej. Jak informują władze miasta i gminy poprawi się standard działalności operacyjnej OSP a obiekt będzie pełnił nowe funkcje – we wnętrzach znajdzie się dom ludowy i siedziba organizacji pozarządowych, między innymi Koło Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora.

Baranów Sandomierski kolejny raz skorzysta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W poprzednich naborach otrzymał między innymi 1,1 miliona złotych dofinansowanie na przebudowę i rozbudowę budynku przedszkola w Woli Baranowskiej oraz 2 miliony złotych na termomodernizację budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Nowa Dęba na przebudowę szkoły w Tarnowskiej Woli

400 tysięcy złotych, jakie otrzyma gmina Nowa Dęba, przeznaczone jest na przebudowę szkoły podstawowej w Tarnowskiej Woli, do której uczęszcza ponad 80 uczniów. W budynku z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku najpilniejszego remontu wymaga zadaszenie. Inwestycja przewiduje zmianę dachu płaskiego na dach wielospadowy pokryty blachodachówką, pokrycie starego stropodachu granulatem z wełny skalnej. Zabudowana zostanie też loggia, dzięki czemu młodsi uczniowie oprócz części lekcyjnej w klasie zyskają miejsce rekreacyjne.

To kolejna dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Nowej Dęby. W ubiegłym roku budżet gminy dwukrotnie został zasilony z tego źródła - 1,8 miliona złotych pozwoliło kontynuować inwestycje wstrzymane z powodu pandemii, 4 miliony złotych przeznaczono na modernizację kanalizacji sanitarnej w nowodębskiej podstrefie ekonomicznej.

Powiat tarnobrzeski na inwestycję w Gorzycach

Dotację otrzyma także powiat tarnobrzeski. To 500 tysięcy na „Modernizację budynku Centrum Wsparcia i Rehabilitacji Społecznej w Gorzycach”. Zadanie obejmuje wymianę węzła cieplnego na własną kotłownie gazową, częściową wymianę okien i drzwi, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, wymianę windy. Dofinansowanie pokrywa jedną trzecią kosztów zadania.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
wasyl

Trzeba się zmywać przy tym zarządzaniu miastem , wszystko co robią to dpy . Nawet poczciwych dofinasowań nie potrafią załatwić , interesują się tylko zamkiem , kolekcją a przyparkowe rowy zarośnięte , z wysokim poziomem wody , dzikie wysypisko niedaleko spichlerza mimo przybitych do drzew tabliczek nie zapomina o sobie przyjmując obcinane gałęzie , resztki tuj . Nikt w tym mieście nie panuję nad jego czystością , a jeśli do tego dołożyć jeszcze " KRZAKI " od muru do McDonalda do już widoki pobyt na pewno uświetniony zabytkami . Od dłuższego czasu nie widać firm sprzątających tą mieścinę , nasadzenia niedługo znów zarosną / zaczynają się pięknie zielenić ale chwasty / , bidny ten wizerunek miasta , a oni maja problem na co przeznaczyć 7,5 mln zł. Może wykonać szpaler dla działkowców , jak się wytyczyło 5 wariant obwodnicy , a oprócz tego jest jeszcze dużo takich spraw wymagających popraw .

Dodaj ogłoszenie