Tarnobrzescy uczniowie Mikołajami dla Eryka. Dziś ruszają...

  Tarnobrzescy uczniowie Mikołajami dla Eryka. Dziś ruszają charytatywne kiermasze.Pomóż chłopcu!

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Eryk z tatą podczas leczenia. Pomóż tarnobrzeżaninowi wygrać walkę.

  Eryk z tatą podczas leczenia. Pomóż tarnobrzeżaninowi wygrać walkę. ©Pomagamy Erykowi!

  Dzisiaj w tarnobrzeskich szkołach rusza wielka charytatywna akcja, której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 15-letniego Eryka Brzuszka z Tarnobrzega. Absolwent “trójki” walczy ze złośliwym nowotworem kości. Każdy może pomóc!
  Eryk z tatą podczas leczenia. Pomóż tarnobrzeżaninowi wygrać walkę.

  Eryk z tatą podczas leczenia. Pomóż tarnobrzeżaninowi wygrać walkę. ©Pomagamy Erykowi!

  Pierwszą tragedię Eryk przeżył we wczesnym dzieciństwie. Kiedy miał sześć lat osierociła go mama. Po jej śmierci razem z tatą przeprowadził się z Częstochowy do Tarnobrzega, gdzie ojciec był w stanie zapewnić synowi lepszą opiekę.

  Na początku tego roku rozpoczął się koszmar Eryka. Bez powodu zacz ęła boleć go noga. Tata poszedł z nim do lekarza a ten odesłał go do kolejnego. Czas uciekał. Właściwą diagnozę chłopiec otrzymał dopiero pod koniec maja w w szpitalu w Rzeszowie.
  Okazało się, że to osteosarcoma, czyli złośliwy nowotwór kości. Dla nastolatka zabrzmiało to jak wyrok. Otrzymał skierowanie do Warszawy do Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości, gdzie przeszedł dalsze badania. Okazało się jednak, że rak dał już przerzuty. Po operacjach usunięcia guza i zaatakowanych kości chłopiec jest poddawany kolejnym cyklom chemioterapii. Dzielnie walczy. Jego tata robi co może, żeby syn pokonał chorobę. W nieustannej opiece nad synem w klinice potrzebuje jednak finansowego wsparcia.

  Publiczna zbiórka na leczenie i rehabilitację Eryka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

  -Zwracam się do was z ogromną prośbą o wsparcie a przyrzekam, że wygram tą walkę - pisze Eryk.

  Tarnobrzeżanie postanowili pomóc młodemu mieszkańcowi. Pomysł zrodził się po spotkaniu w “Budowlance”. Dyrektor szkoły Rafał Sawicki oraz Katarzyna Sawicka, Iwona Ćwik i Małgorzata Wójcikowska wyszli z akcją w miasto. Za ich namową uczniowie organizują w grudniu mikołajkowe kiermasze. Można będzie na nich kupić ozdoby świąteczne, kartki, domowe ciasta.

  Pierwszy kiermasz odbędzie się już dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, kolejny 6 grudnia od godziny 8 do 13.30 w „Budowlance”. Pomoc Erykowi zadeklarowały także kolejne szkoły między innymi podstawowe nr 10, 9, 8 i 4, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespół Szkół imienia księdza Stanisława Staszica. Zorganizują kiermasze, koncerty lub zbiórki pieniężne.

  Akcja w szkołach potrwa do 17 grudnia. Wesprzyj ją.

  - Pomoc daje nie tylko chwilowy uśmiech u obdarowanego, to przede wszystkim ogromna dawka nadziei i siły do walki - zachęca koordynatorka akcji Małgorzata Wójcikowska.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.