Tarnobrzeska budowlanka przygotowuje się do rubinowych godów...

  Tarnobrzeska budowlanka przygotowuje się do rubinowych godów - 40-lecia

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dziś 40-letnia szkoła to nowoczesna i dostosowana do potrzeb pracodawców i rynku pracy oraz oczekiwań młodych ludzi placówka
  1/2
  przejdź do galerii

  Dziś 40-letnia szkoła to nowoczesna i dostosowana do potrzeb pracodawców i rynku pracy oraz oczekiwań młodych ludzi placówka ©Fot. K. Tajs

  Ma 40 lat. Jest wciąż młoda i nowoczesna, znakomicie radzi sobie w branży budowlanej. Wychowała tysiące młodych ludzi dając im wiedzę i umiejętności. Tarnobrzeska budowlanka, to właśnie ona od 40 lat rozwija najwspanialsze talenty.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Szkoła podstawowa nr 1 w Kluczborku wygrała pracownię matematyczną w konkursie RMF FM


  (Źródło:Nto.pl)


  Wszystko zaczęło się w latach siedemdziesiątych minionego wieku. W Tarnobrzegu potrzebni byli fachowcy, tacy którzy znają się na robotach budowlanych. Potrzeby były spore.

  Rozwijający się przemysł siarkowy, bum mieszkaniowy tylko napędzał rynek.

  13 maja 1977 roku ówczesny Minister Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych wydał zarządzenie w sprawie otwarcia Zasadniczej Szkoły Budowlanej dla Pracujących w Tarnobrzegu. Tak rozpoczyna się 40-letnia historia szkoły, której pierwszy dzwonek rozbrzmiewa 1 września 1977 roku.

  Dziś 40-letnia jubilatka to nowoczesna, znakomicie wyposażona i dostosowana do potrzeb pracodawców i rynku pracy szkoła. - Celem nadrzędnym budowlanki zawsze była nauka dobrego fachu, zawodu, dlatego nasi absolwenci to ludzie, którzy dobrze radzą sobie w życiu mówi Rafał Sawicki, dyrektor Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu, absolwent budowlanki. - Staramy się naszej młodzieży zapewnić najlepsze warunki do nauki.

  To obfituje w liczne nagrody. Nasi uczniowie to laureaci wielu olimpiad przedmiotowych i konkursów organizowanych przez firmy budowlane.

  40 lat historii – taki jubileusz warto uczcić, dlatego dyrekcja szkoły wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Budowlanka” zaprasza wszystkich absolwentów oraz byłych i obecnych nauczycieli, pracowników na spotkanie. Zjazd absolwentów odbędzie się w piątek, 13 października br. Poprzedzą go miejskie obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Tarnobrzeskim Domu Kultury. O godzinie 15 organizatorzy zapraszają wszystkich absolwentów do budynku Budowlanki przy ulicy Świętej Barbary 1b.

  Uroczystość rozpocznie, krótka akademia, a po niej absolwenci spotkają się ze swoimi nauczycielami i wychowawcami w klasach. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja i bal w restauracji Kameleon. Tematem przewodnim balu będzie 40-letnia historia szkoły.

  Wszystkie zabawy i konkursy zostały zaplanowane tak, aby każdy przypomniał sobie najwspanialsze chwile, ale też anegdoty związane z życiem szkoły. - Uchylając rąbka tajemnicy menu, na stole będą królowały potrawy tj. przysmaki Pekaesa, zupa Helgi oraz wyborne konstrukcje ludwikowe.

  Wtajemniczonych już dziś zapraszamy na Zjazd Absolwentów – zachęca Iwona Ćwik ze stowarzyszenia „Nasza Budowlanka”.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Czy pamiętasz kultowe dobranocki?

  Czy pamiętasz kultowe dobranocki?

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!