Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeska uczelnia otworzyła drzwi

KLAUDIA TAJS
Na młodzież ze szkół średnich w głównym holu czekali studenci, którzy oprowadzili ich po uczelni.
Na młodzież ze szkół średnich w głównym holu czekali studenci, którzy oprowadzili ich po uczelni. K. Tajs
Młodzi ludzie ze szkół średnich przed wyborem studiów przyglądali się w tarnobrzeskiej uczelni wyższej.

Spektakle teatralne, warsztaty z ekonomii eksperymentalnej i spotkania ze studentami miały przekonać w piątek młodzież szkół średnich, by rozpocząć studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Uczelnia na kilka godzin otworzyła się w piątek dla młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej edukacji.
Do studiowania na tarnobrzeskiej uczelni zachęcała między innymi przewodnicząca samorządu studenckiego, Irena Pelc.

- Największym naszym atutem jest to, że jesteśmy w centrum Tarnobrzega, dzięki czemu młodzież z okolicznych miejscowości może do nas dojeżdżać - przekonuje przewodnicząca. - Nasi wykładowcy przyjeżdżają z Warszawy, Lublina, Krakowa. Nauka na studiach dziennych jest bezpłatna. Stawiamy nie tylko na zdobywanie wiedzy. Dajemy młodym ludziom szansę na rozwijanie zainteresowań i pasji. Prowadzimy kółko teatralne i turystyczne. U nas na prawdę jest fajnie.

KÓŁKA I WARSZTATY

Program dnia otwartego był bardzo atrakcyjny. Rozpoczął się wykładem otwartym księdza Setlaka z Instytutu Socjologii pt. "Plusy studiowania w tarnobrzeskiej uczelni". Potem były już warsztaty i spotkania z młodzieżą w grupach. Podejmowanie decyzji dotyczących ścieżki rozwoju zawodowego, to tytuł zajęć warsztatowych prowadzonych przez magister Bożenę Andrychowicz. Z kolei zajęcia warsztatowe z ekonomii eksperymentalnej poprowadzili studenci z Instytutu Przedsiębiorczości.

Zaplanowano także inscenizację studentów z Instytutu Pedagogiki. W trakcie całego dnia udostępniono prezentacje. W bibliotece odbyła się wystawa wydawnictw uczelnianych i prezentacja zbiorów biblioteki i czytelni. W hallu przed aulami zorganizowano stanowiska poszczególnych instytutów, kół naukowych i organizacji studenckich.

TŁUMY CIEKAWSKICH

Zaproszenia do odwiedzenia uczelni rozesłano do większości szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Zainteresowanie było ogromne. Uczelnię odwiedziła młodzież z Tarnobrzega, Baranowa Sandomierskiego, Grębowa, Nowej Dęby a także Sandomierza. - Jesteśmy z trzeciej klasy technikum ekonomicznego - przestawiły się Katarzyna i Ania z Sandomierza. - Jesteśmy zainteresowane studiowaniem na kierunku zarządzanie. Uczelnia znajduje się blisko Sandomierza, a nauka jest bezpłatna. To bardzo duży atut tej szkoły.

Oglądając uczelnię młodzież była pod wrażeniem wyglądu auli wykładowych i organizacji dodatkowych spotkań i prelekcji. - Dowiedziałem się z licznych ogłoszeń, że organizowane są wykłady z kuratorami sądowymi i pedagogami - mówi Michał Chorośniak z Tarnobrzega. - Po maturze zamierzam studiować pedagogikę w Krakowie. Jeśli się nie dostanę, wybiorę naszą uczelnię.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie