Tarnobrzeski radny poręczył za… dilera!

  Tarnobrzeski radny poręczył za… dilera!

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Radny Stanisław Uziel: - Kiedy usłyszałem na sali sędziego, gdy mówił o sześciu kilogramach narkotyków, mało co nie zemdlałem. Wyszedłem z sali i byłem

  Radny Stanisław Uziel: - Kiedy usłyszałem na sali sędziego, gdy mówił o sześciu kilogramach narkotyków, mało co nie zemdlałem. Wyszedłem z sali i byłem w szoku. Wciąż jestem. ©Marcin Radzimowski

  - Zrobiono mnie w konia. Nie wiedziałem, że handlował narkotykami - mówi Stanisław Uziel.
  Radny Stanisław Uziel: - Kiedy usłyszałem na sali sędziego, gdy mówił o sześciu kilogramach narkotyków, mało co nie zemdlałem. Wyszedłem z sali i byłem

  Radny Stanisław Uziel: - Kiedy usłyszałem na sali sędziego, gdy mówił o sześciu kilogramach narkotyków, mało co nie zemdlałem. Wyszedłem z sali i byłem w szoku. Wciąż jestem. ©Marcin Radzimowski


  Za jednym z największych dilerów narkotykowych ostatnich lat zatrzymanych w Tarnobrzegu, starającym się w sądzie o czasowe odroczenie wykonania kary, poręczył… Stanisław Uziel, tarnobrzeski radny i Kawaler Orderu Uśmiechu.

  27-latek skazany został na trzy lata więzienia i zwrot zarobionych na handlu marihuaną 120 tysięcy złotych. - Ze wszystkiego się wycofuję. Pojęcia nie miałem, że sprzedał sześć kilo marihuany - zapewnia radny Uziel.

  Przestępczy proceder obecny 27-latek rozkręcił w marcu 2008, kiedy to przywiózł z Krakowa pierwszą partię narkotyku. W marihuanę od 27-latka zaopatrywało się co najmniej dziewięć osób z Tarnobrzega (skazani w odrębnych procesach), którzy rozprowadzali "maryśkę" dalej.

  12 TYSIĘCY DZIAŁEK

  W narkobiznesie działał półtora roku. Przez ten czas, jak ustalili śledczy, przywiózł do Tarnobrzega i sprzedał sześć kilogramów marihuany (12 tysięcy działek) a jego obroty wyniosły 120 tysięcy złotych! Wiedząc, że grunt pali mu się pod nogami mężczyzna wyjechał do pracy w Wielkiej Brytanii. Wrócił jednak do kraju na mocy żelaznego listu (gwarancja, że nie zostanie aresztowany do chwili wydania wyroku). Rodzina wpłaciła poręczenie wysokości 20 tysięcy złotych. Jesienią ubiegłego roku diler dobrowolnie poddał się karze 3 lat więzienia, musi też zwrócić 120 tysięcy złotych, czyli równowartość przychodu z handlu narkotykami.

  Skazany złożył wniosek o odroczenie wykonania kary o kolejne pół roku. Jego adwokat argumentował, że 27-latek chce kontynuować naukę w szkole, jego narzeczona jest w ciąży a z jego pensji (800 złotych) utrzymuje się między innymi jego matka.

  RADNY W SĄDZIE

  Posiedzenie odbyło się kilkanaście dni temu. Do sądu oprócz skazanego przyszedł radny Stanisław Uziel z Tarnobrzega, społecznik i Kawaler Orderu Uśmiechu. Rajca jako osoba godna zaufania poręczył za skazanego, przekonując, iż będzie się poprawnie zachowywał i zasługuje na odroczenie.

  Sąd odmówił skazanemu, ustalając wcześniej, iż argumenty są mocno naciągane. Przede wszystkim to, że matka skazanego nie jest przez niego utrzymywana gdyż zarabia… pięć razy więcej od niego, a narzeczona jest w trzecim miesiącu ciąży, więc skazany decydując się na dziecko miał świadomość otrzymania wezwania do zakładu karnego. Trafił tam zresztą w asyście wezwanych specjalnie przez sędziego policjantów, bezpośrednio z sali rozpraw.

  W pisemnym uzasadnieniu odmownej decyzji sędzia nie zostawił też suchej nitki na radnym Uzielu, który szczyci się tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu i mieni Honorowym Ambasadorem Praw Dzieci. Sędzia napisał, iż radny najwyraźniej nie dostrzega tego, że skazany wprowadził do obrotu 12 tysięcy porcji, więc skazany mógł zaopatrzyć w środki odurzające jedną czwartą mieszkańców miasta.

  RADNY BIJE SIĘ W PIERŚ

  Dziś radny Stanisław Uziel bije się w pierś. Przekonuje, że został oszukany przez kogoś z bliskich osób skazanego, kto poprosił go o poręczenie.

  - Zrobiono mnie w konia. Bladego pojęcia nie miałem, że handlował narkotykami - zapewnia Stanisław Uziel. - Nigdy w życiu nie poręczyłbym za zabójcę, czy dilera narkotyków. Osoba prosząca o poręczenie mówiła, że chodziło o jeden gram narkotyku a poręczenie nie miało na celu pomoc w uniewinnieniu tylko w odroczeniu wykonania kary. Poręczając myślałem przede wszystkim o tej dziewczynie w ciąży. Kiedy usłyszałem na sali sędziego, jak mówił o sześciu kilogramach narkotyków, mało co nie zemdlałem.

  Stanisław Uziel dodaje, że czuje się oszukany i perfidnie wykorzystany. Zamierza przeprosić sędziego, który rozpoznawał wniosek skazanego i chce pisemnie wycofać się z poręczenia. Mówi, że człowiek uczy się na błędach i zanim kolejny raz poręczy za kogokolwiek, postara się dowiedzieć w sądzie, za co dana osoba była skazana.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (50)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (50) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]