Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeskie Wodociągi inwestują, biorąc z Unii pieniądze

Marcin Radzimowski
Podczas konferencji zaproszeni goście dowiedzieli się szczegółów z realizacji projektu unijnego
Podczas konferencji zaproszeni goście dowiedzieli się szczegółów z realizacji projektu unijnego facebook
Tarnobrzeskie Wodociągi wzbogaciły się o pięć nowoczesnych samochodów specjalistycznych wartych łącznie blisko 6,7 miliona złotych. Zakup był możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Zakończenie realizacji pierwszego etapu projektu „Gospodarka wodno -ściekowa w Tarnobrzegu - Etap II”, który uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach działania „2.3. Gospodarka wodno - ściekowa w aglomeracjach, Oś priorytetowa II Ochrona środowiska Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, podsumowano podczas konferencji prasowej w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Umowę na wdrożenie projektu Tarnobrzeskie Wodociągi podpisały 8 marca 2017 roku z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wdraża źródła finansowania unijnego.

- Budżet projektu opiewa na 85 milionów złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to 44 i pół miliona złotych. To około 63,4 procent dofinansowania, więc dość wysoki procent - wyjaśnia Antoni Sikoń, prezes zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów. - W ramach projektu realizowana jest modernizacja stacji uzdatniania wody, przede wszystkim chodzi o stworzenie stacji filtrów węglowych, bedzie też nowa pompownia wody do miasta i pompownia pośrednia.

Inne inwestycje w ramach projektu to między innymi budowa suszarni termicznej do osadów przefermentowanych na terenie oczyszczalni ścieków, modernizacja sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

W ramach projektu do Tarnobrzeskich Wodociągów dotarło teraz pięć pojazdów specjalistycznych: specjalistyczny pojazd ciśnieniowo - ssący wielofunkcyjny do hydrodynamicznego udrażniania kanalizacji, specjalistyczny pojazd ciśnieniowo-ssący wielofunkcyjny do czyszczenia kanalizacji z systemem odzysku wody, samochód ciężarowy MAN z przyczepą do transportu wysuszonego osadu ściekowego, specjalistyczny pojazd z systemem szybkiej wymiany zabudów, w tym: zbiornik na wodę pitną w systemie wymiennym, zbiornik na wodę pitną na przyczepie, żuraw hydrauliczny oraz wywrotka trójstronna oraz specjalistyczny pojazd z zabudową do inspekcji sieci kanalizacyjnej oraz lokalizacji wycieków na sieci wodociągowej. Łączna wartość zakupionych pojazdów wynosi: 6 milionów 646 tysiące 920 złotych brutto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie