Tenis stołowy. Elizabeta Samara z KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Reprezentująca Rumunię zawodniczka KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg, Elizabeta Samara, zdobyła brązowy medal podczas tegorocznych mistrzostw Europy w tenisie stołowym, które odbywały się w Warszawie.

W piątek Samara awansowała do półfinału po tym, jak pokonała 4:2 (7:11, 11:7, 13:11, 8:11, 11:7, 11:5) Niemkę Sabine Winter. Po tym wydarzeniu wiadomo już było, że zdobędzie co najmniej brązowy medal, ponieważ to gwarantuje półfinał w razie porażki (nie rozgrywa się meczów o trzecie miejsce).

W meczu o finał zawodniczka Enea Siarkopolu przegrała z inną reprezentantką Niemiec, Petrissą Solją. Uległa jej po emocjonującym starciu 2:4 (4:11, 12:14, 11:9, 11:7, 8:11, 6:11). Zgarnęła więc brązowy medal.

Han Ying, reprezentująca Niemcy inna zawodniczka tarnobrzeskiej drużyny, zakończyła swoją grę na 1/8 finału. Na tym etapie przegrała ze swoją rodaczką, Sabine Winter, 1:4 (9:11, 10:12, 11:9, 9:11, 10:12).

W finale Petrissa Solja pokonała Xiaonę Shan 4:1 (11:7, 11:3, 11:9, 4:11, 11:2).