Tenis stołowy. Han Ying nie zdołała awansować do finału

(PISZ)
Han Ying dzielnie walczyła z Japonką, ale nie udało jej się pokonać rywalki.
Han Ying dzielnie walczyła z Japonką, ale nie udało jej się pokonać rywalki. Grzegorz Lipiec
Nie udało się tenisistce stołowej SPAR-Zamku Tarnobrzeg Han Ying awansować do finału rozgrywanych w Ołomuńcu Międzynarodowych Mistrzostw Czech.

W niedzielnej grze o finał Han Ying zmierzyła się z rozstawioną z numerem jeden Japonką Ai Fukuharą. Po trzech setach Han Ying prowadziła 2:1 i wtedy wystraszona widmem porażki Japonka postawiła wszystko na jedną kartę wygrywając ostatecznie 4:2 (6:11, 11:9, 4:11, 11:7, 12:10, 11:8).

Szczególnie dużo emocji było w piątym secie, w którym Fukuhara zdołała odrobić dwupunktową stratę do Niemki, doprowadzić do wyrównania 10:10 i zwyciężyć na przewagi. Mimo porażki Han Ying zaprezentowała się z dobrej strony. Zabrakło jej tylko szczęścia.