Tenis stołowy. KTS Enea Siarkopol - Linz AG Froschberg 3:1. Tarnobrzeżanki awansowały do finału Ligi Mistrzyń

Damian Wiśniewski
Han Ying wygrała ostatni mecz z Sofią Polacnovą i zapewniła Enea Siarkopolowi awans do finału Marcin Radzimowski
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg udanie odrobił straty z przegranego 2:3 pierwszego meczu z Linz AG Froschberg i awansował do finału Ligi Mistrzyń. W Austrii podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zwyciężyły 3:1.

Linz AG Froschberg - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3
Sofia Polcanova - Yu Fu 0:3 (6:11, 6:11, 14:16)
Sushasini Sawettabut - Han Ying 3:2 (8:11, 5:11, 14:12, 11:6 ,6:1)
Liu Jia - Xiaoxin Yang 1:3 (2:11, 5:11, 11:9, 7:11)
Sofia Polcanova - Han Ying 1:3 (11:6, 5:11, 5:11, 2:11).

Po pierwszym, przegranym 2:3 meczu w Tarnobrzegu Enea Siarkopol pojechał do Linzu z planem wygrania co najmniej 3:2, by doprowadzić do "złotego meczu". Wygrana 3:0 / 3:1 dałaby mistrzyniom Polski bezpośredni awans, a każdy triumf zespołu gospodarzy sprawiłby, że to on uzyskałby promocję do finału. Na drugi mecz półfinałowy pojechała reprezentująca Niemcy Han Ying, jedna z liderek tarnobrzeskiego klubu, która nie zagrała w pierwszym meczu półfinałowym.

W pojedynku numer jeden zagrała jednak reprezentantka Portugalii Fu Yu, która zmierzył się z Austriaczką, Sofią Polcanovą. W pierwszych dwóch setach zawodniczka Enea Siarkopolu wygrywała wysoko, do sześciu. Trzecia partia skończyła się grą na przewagi, ale lepsza Fu Yu zapewniła pierwszy punkt swojej drużynie.

W drugim meczu Han Ying zmierzyła się z Tajlandką, Sushasini Sawettabut. Popularna "Hania prowadziła już 2:0 w setach, jednak ostatecznie rywalka wyrównała. W piątej partii wygrała 6:1 i w całym meczu był remis.

W trzecim pojedynku Liu Jia, reprezentantka Austrii, zagrała z reprezentującą Monako Xiaoxoin Yang. Zawodniczka Enea Siarkopolu pewnie wygrała dwa pierwsze sety, ale w trzecim przegrała do dziewięciu. Czwartą partię wygrała jednak do siedmiu i wiadomo było, że jeśli kolejny pojedynek padnie łupem podopiecznych Zbigniewa Nęcka, to awansują one do finału Ligi Mistrzyń.

Tak też się stało. W czwartym starciu Han Ying zagrała z Sofią Polcanovą i przegrała z nią tylko jednego seta. Pozostałe trzy padły jej łupem, a koncertowo zagrała zwłaszcza czwartą partię, w której jej rywalki ugrała ledwie dwie piłki.

Dzięki temu triumfowi KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz czwarty w historii awansował do finału Ligi Mistrzyń. W 2019 roku wygrał z chorwackim Dr. Casl Zagrzeb, a w tym roku zmierzy się z niemieckim TTC Berling Eastside. Z tym klubem przegrywał finałowe rywalizacje w Champions League w latach 2016 i 2017.