Tenis stołowy. KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg odniósł kolejne zwycięstwo w ekstraklasie. Pokonał KU AZS UE Wrocław

Damian Wiśniewski
Zawodniczki Enea Siarkopolu. W środku od prawej Wiktorija Pawłowicz, Agata Zakrzewska i Fu Yu
Zawodniczki Enea Siarkopolu. W środku od prawej Wiktorija Pawłowicz, Agata Zakrzewska i Fu Yu Piotr Morawski / KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg
Tarnobrzeżanki odniosły 13 zwycięstwo w 13 meczu sezonu 2021/2022 w ekstraklasie tenisa stołowego kobiet. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka pokonały na wyjeździe KU AZS UE Wrocław 3:1.

KU AZS UE Wrocław - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3
Natalia Bajor - Wiktorija Pawłowicz 0:3 (5:11, 5:11, 7:11)
Katarzyna Węgrzyn - Fu Yu 0:3 (6:11, 5:11, 7:11)
Anna Wegrzyn - Agata Zakrzewska 3:0 (11:6, 11:8, 11:4)
Natalia Bajor - Fu Yu 2:3 (6:11, 5:11, 12:10, 11:9, 6:11)

Mecz zaczął pojedynek Wiktorii Pawłowicz, która zagrała z zawodniczką zespołu gospodarzy, Natalią Bajor. Doświadczona Białorusinka błyskawicznie, do pięciu, wygrała dwa pierwsze sety, a w trzecim zatriumfowała do siedmiu.

W drugim meczu reprezentująca Portugalię Fu Yu grała z Katarzyną Węgrzyn. Yu również nie miała większych problemów z wygraną i dopiero trzeci set był nieco bardziej wyrównany. Ten wygrała do siedmiu.

W trzecim pojedynku Agata Zakrzewska grała z Anną Węgrzyn. Tym razem górą była reprezentantka klubu wrocławskiego, która bez większych problemów wygrała 3:0.

Czwarty mecz był najbardziej wyrównany. Fu Yu w pewnym momencie prowadziła z Natalią Bajor 2:0, ale reprezentantka Polski doprowadziła do remisu. Piątego seta wygrała zawodniczka z Tarnobrzega czym zakończyła cały mecz.

W niedzielę tarnobrzeżanki zagrają rewanżowy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. U siebie podejmą francuskie TT Saint Quentin. Początek pojedynku o godzinie 11.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani