Tenis stołowy. Maciej Nalepka z IKS-u Jezioro Tarnobrzeg z sukcesem w Czechach

Damian Wiśniewski
Tenisista stołowy IKS Jezioro Tarnobrzeg, Maciej Nalepka, odniósł sukces podczas turnieju rozgrywanego w czeskim Hodoninie. Zajął w nim wysokie drugie miejsce. Oprócz niego w zawodach wzięli inni zawodnicy tarnobrzeskiego zespołu.

W Czechach w Hodoninie odbył się turniej międzynarodowy “Środkowoeuropejska Liga tenisa stołowego zawodników na wózkach Middleeurope League 2019 in Wheelchaire Table Tennis”.

W zawodach tych uczestniczyło łącznie 45 zawodników reprezentujących cztery państwa: Austrię, Czechy, Polskę oraz Słowację.

Maciej Nalepka, Janusz Chamot i Piotr Sokalski reprezentowali IKS Jezioro Tarnobrzeg oraz nasz kraj. Jak zawsze i co roku wystartowali oni zarówno w turnieju indywidualnym, jak i zawodach drużynowych.

W turnieju indywidualnym świetnie spisał się Maciej Nalepka, który wywalczył drugie miejsce. Zwycięzcą turnieju został reprezentant drużyny austriackiej, Egon Kramminger, z którym tenisista IKS Jezioro Tarnobrzeg po zaciętej i wyrównanej walce przegrał 2:3. Najniższe miejsce na podium podczas tych zawodów padło łupem tenisisty ze Słowacji, Borisa Travnícka.

Szóstego kwietnia w Wiśle odbędą się z kolei zawody o o medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych. Wystąpią w nich cztery drużyny IKS-u Jezioro Tarnobrzeg.

Będą to w klasie 1-5 wózki dwie ekipy Maciej Nalepka / Krzysztof Żyłka oraz Janusz Chamot / Piotr Sokalski, w klasie 9 para Paweł Mazuryk / Mariusz Matejek i w klasie 10 trzyosobowa drużyna Paweł Włodyka / Antoni Biedziuk / Dawid Sowa.

Piąta drużyna z klasy 11 (Jerzy Zajdel / Paweł Demkowicz) została wycofana z udziału w tych zawodach ze względu na kontuzję jednego z tenisistów, Pawła Demkowicza.

Jednocześnie równolegle do tych zawodów, tym samym czasie w Radomiu inny zawodnik IKS-u, Janusz Malarz, będzie walczył w ósmym Grand Prix Polski Weteranów w kategorii powyżej 75. roku życia.