Tenisistki Siarka-ZOT Tarnobrzeg były bliskie wręcz sensacyjnej przegranej

Grzegorz Sieradz
Wyniki gier: Ma Wenting - Li Qian 3:2 (11:9, 10:12, 7:11, 11:6, 11:7), Daria Trigolos - Han Ying 1:3 (8:11, 11:3, 3:11, 12:14), Alicja Leśniak - Kinga Stefańska 0:3 (8:11, 7:11, 1:11), Ma Wenting - Han Ying 1:3 (5:11, 11:5, 9:11, 4:11).

Polmlek Lidzbart Warmiński : Siarka-ZOT Tarnobrzeg - 1 : 3

Po powrocie z Austrii gdzie mistrzynie Polski odniosły zwycięstwo w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzyń z tamtejszym AG Frochsberg niewielu było takich, którzy spodziewali się tak trudną przeprawę ekipy mistrzyń Polski w wyjazdowym spotkaniu ekstraklasy z Polmlekiem Lidzbark Warmiński.

Nasza drużyna wygrała, ale po zaciętej walce, w której każdy wynik był możliwy. Rozpoczęło się od sensacyjnej porażki Li Qian w pojedynku z urodzoną w Chinach, ale posiadającą od najmłodszych lat obywatelstwo Norwegii Ma Weting. To zawodniczka obdarzona olbrzymim talentem co potwierdziła w tym spotkaniu.

Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem zawodniczki z Norwegii, ale kolejne dwie padły już łupem “Małej”. Kiedy wydawało się, że nasza zawodniczka odniesie zwycięstwo Li Qian przegrała dwa kolejne sety odnosząc sensacyjne zwycięstwo. Nasza zawodniczka borykała się z przeziębieniem i trudno było jej być w pełni skoncentrowanym. Wykorzystała to niespełna 18-lenia Wenling, która odniosła życiowy sukces.

W drugiej grze wieczoru Niemka Han Ying zmierzyła się z reprezentantką Białorusi Darią Tigolas. Już pierwszy set wygrany z trudem przez Niemkę pokazał, że 17-letnia Białorusinka nie ma nic do stracenia i postanowiła sprawić kolejną sensację. Partia otwarcia padła jeszcze łupem Han Ying, ale już w drugim secie Białorusinka zagrała fenomenalnie pokonując rywalkę. Zrobiło się 1:1, ale w trzeciej partii Han Ying uległa rywale srogiej lekcji. Trigolas przegrała seta 3:11, ale nie wraziła się tym i w czwartej partii znów bliska była zwycięstwa. doświadczenie Niemki wzięło jednak górę.

Trzecia gra meczu zakończyła się pewnym zwycięstwem kapitana tarnobrzeskiego zespołu Kingi Stefańskiej. W kolejnym pojedynku doszło do gry Wenting z Han Ying. Kibice ostrzyli sobie apetyty. Słusznie, bowiem grająca w tarnobrzeskiej drużynie Niemka wygrała, ale straciła seta.

- Zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Są obe znane z waleczności i to potwierdziły w tym spotkaniu. Zagrały na luzie, bez obciążeń psychicznych i dlatego było im łatwiej grać z naszymi dziewczętami, które musiały się sporo napracować by odnieść zwycięstwo. To był bradzo ciekawy i stojący na wysokim poziomie mecz - stwierdził trener i menażer tarnobrzeskiego zespołu Zbigniewn Nęcek .

Aż o sześć tysięcy euro będą mogły powiększyć swoje konto zawodniczki Siarki-ZOT Tarnobrzeg: Li Qian, Rumunka Elizabeta Samara oraz Biarułusinka Wiktoria Pawłowicz. Warunkiem będzie wygranie turnieju TOP 16 Europe, w którym „Mała”, Wiktoria oraz Elizabeta zagrają w Szwajcarskim Montreux.

W najbliższej edycji Europe Top 16 Li Qian rozstawiona będzie z numerem siedem. Samara z numerem osiem, natomiast Pawłowicz z 11. Li Qian w przeszłości notowała bardzo dobre występy w tej prestiżowej imprezie. Teraz powinno być równie dobrze tak jak w tym turnieju bywało w przeszłości.