Tenisistki SPAR-Zamku Tarnobrzeg pokonały AZS Wrocław

Grzegorz Lipiec
Li Qian poprowadziła SPAR-Zamek Tarnobrzeg do ligowej wygranej we Wrocławiu.
Li Qian poprowadziła SPAR-Zamek Tarnobrzeg do ligowej wygranej we Wrocławiu. Grzegorz Lipiec
Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg powróciły do rozgrywek ekstraklasy. W meczu 17. kolejki pokonały we Wrocławiu miejscowy AZS 3:1.

KU AZS UE Wrocław - SPAR-Zamek Tarnobrzeg 1:3

Wyniki gier:
Natalia Bajor - Pan Yingying 3:2 (12-10, 11-6, 6-11, 5-11, 11-8)
Sandra Wabik - Li Qian 0:3 (5-11, 1-11, 6-11)
Daria Łuczakowska - Natalia Partyka 0:3 (2-11, 4-11, 5-11)
Natalia Bajor - Li Qian 0:3 (6-11, 2-11, 7-11)

Po blisko miesięcznej przerwie do rozgrywek ekstraklasy wróciła drużyna tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg, która w środowym wyjazdowym spotkaniu zmierzyła się w zespołem KU AZS UE Wrocław. Mistrzynie Polski nie dały szans rywalkom, ale wszystko nie zaczęło się zbyt dobrze dla podopiecznych Zbigniewa Nęcka. Chinka Pan Yingying przegrała po wyrównanej grze z Natalią Bajor. Liderka wrocławianek zachowała więcej zimnej krwi i w decydujących momentach ostatniego seta przechyliła szalę na swoją korzyść. Tarnobrzeżanki szybko wróciły na właściwe tory po tym, jak Li Qian wygrała do zera z Sandrą Wabik. Po chwili Natalia Partyka nie dała ugrać Darii Łuczakowskiej żadnego seta. Kropkę nad i postawiła Mała, która wygrała z Bajor.

Po siedemnastu seriach spotkań SPAR-Zamek jest liderem tabeli i ma na swoim koncie 34 punkty. W sobotę we własnej hali tarnobrzeżanki rozegrają ostatni mecz sezonu zasadniczego. Rywalkami będą zawodniczki SKTS Sochaczew, które w tabeli są na trzecim miejscu. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 16.