Tobiasz Zarzeczny ze Stali Stalowa Wola Boxing Team został najmłodszym w historii polskiego boksu zawodowcem

DW
Tobiasz Zarzeczny odnosił duże sukcesy jako zawodnik Stali Stalowa Wola Boxing Team Fot. Stalowa Wola Boxing Team
Tobiasz Zarzeczny ze Stali Stalowa Wola Boxing Team podpisał umowę z największą w Polce grupą bokserską, KnockOut Promotions, i tym samym w wieku urodzony w kwietniu 2006 roku zawodnik został najmłodszym w historii tej dyscypliny polskim zawodowcem.

- Tobiasz Zarzeczny dołączył do na największej w Polsce grupy promotorskiej i tym samym został najmłodszym zawodowcem w historii polskiego boksu - czytamy na facebookowym profilu klubu Stal Stalowa Wola Boxing Team.

Tobiasz Zarzeczny jako zawodnik Stali Stalowa Wola Boxing Team wywalczył łącznie trzy medale mistrzostw Polski. W 2019 roku zdobył złoto wśród młodzików w kategorii wagowej do 65 kilogramów. W 2020 roku zajął drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kraśniku, które były również mistrzostwami Polski kadetów. W ubiegłym roku natomiast zdobył złoty medal dla kadetów do 70 kilogramów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Spale.

Tymczasem obecni bokserzy Stali trenują i starają się szlifować swoją formę. Ostatnio odbyli wspólne zajęcia z zawodnikami klubu Sekcja Bokserska MUKS Iryda Mielec. Zawodnicy i zawodniczki pracowali pod okiem swojego trenera, Rafała Toporowskiego.