Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Totalnie odmienią cztery tarnobrzeskie osiedla

KaT
Program rewitalizacji Tarnobrzega przedstawił Marek Karłowski, ekspert z Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia
Program rewitalizacji Tarnobrzega przedstawił Marek Karłowski, ekspert z Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia Klaudia Tajs
Z Programem Rewitalizacji Miasta Tarnobrzega na lata 2016-2023 zapoznali się w środę, w Zamku Dzikowskim radni, mieszkańcy, przedstawiciele Urzędu Miasta organizacji pozarządowych, firm, wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości.

Zobacz także: Poznań: Plan rewitalizacji miasta na rok 2017

(Dostawca: x-news)

Program rewitalizacji został opracowany na podstawie szczegółowej diagnozy problemów występujących w mieście. W celu opracowania i przygotowania dokumentu przeprowadzono liczne badania, analizy, spotkania z mieszkańcami i konsultacje społeczne. Program ma służyć do naprawy tych obszarów miejskich, w których występuje przestępczość, bezrobocie, brakuje miejsc do rekreacji, a mieszkańcy narzekają na zły stan dróg czy chodników.

W Tarnobrzegu wyodrębniono cztery takie obszary. To osiedle Przywiśle, Serbinów, Wielopole i teren wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Prezentacji programu „naprawy miasta” przysłuchiwał się między innymi Dariusz Bożek, radny osiedla Serbinów, który przyznał otwarcie, że Serbinów to najbardziej zaniedbane osiedle. - Problemy pokazane w planie rewitalizacji najlepiej udowadniają, że naprawdę jest bardzo duża potrzeba inwestycji w tamten rejon - mówi Dariusz Bożek. - To wysokie bezrobocie, duży odsetek osób korzystających z zasiłków, ale także infrastruktura. Mimo tego, że jakieś inwestycje już poczyniono, to chodniki i drogi nadal wymagają naprawy. To kropla w morzu potrzeb. Myślę, że ten plan pokazuje skalę potrzeb, a z drugiej strony będzie to furtka do pozyskania pieniędzy z zewnątrz.
Wdrożenie w życie programu sprawi, że trzy wymienione osiedla Przywiśle, Serbinów i Wielopole zamienią się z centra aktywności o wysokiej jakości życia. Zostanie tam odnowiona infrastruktura i poprawiona sfera zieleni. Natomiast teren wokół Jeziora Tarnobrzeskiego stanie się regionalnym centrum rekreacji i wypoczynku.

Program Rewitalizacji Miasta Tarnobrzega na lata 2016-2023 zostanie poddany pod głosowanie na czwartkowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega.

Atrakcyjne mieszkanie może być Twoje. Wystarczy 29 złotych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie