Jak się dowiedzieliśmy efektem tych badań jest zinwentaryzowanie zachowanych pod powierzchnią starych obiektów kultury jak: fundamenty, mury, piwnice, studnie i wskazanie ewentualnych kolizji z obiektami kubaturowymi, które mogłyby mieć wpływ na planowaną modernizację i przebudowę płyty rynku. Rozpoznanie nakierowanie jest na identyfikację obiektów historycznych, na przykład ratusza. Badania mają dać także obraz infrastruktury wodno - kanalizacyjnej oraz energetycznej przebiegającej pod ziemią.
Pracownicy wykorzystują cztery metody: georadarową, elektrooporową, magnetyczną i elektromagnetyczną. Metoda elektrooporowa mierzy przewodność w gruncie. Dzięki niej jest możliwe uzyskanie zarysu pozostałości po rozwadowskim ratuszu i innych obiektach.
Trwają badania archeologiczne na rozwadowskim Rynku
Zdzisław SurowaniecW Rynku w Rozwadowie trwają badania archeologiczne. Do końca kwietnia będą prowadzone badania metodami nieinwazyjnymi. Wykonuje je krakowska spółka Grupa GeoFusion.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.