MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy apelacje w sprawie Włocha skazanego za zabójstwo żony w Chmielowie

Marcin Radzimowski [email protected]
Fermo M. "dostał" 25 lat więzienia. Ta kara nie satysfakcjonuje ani obrońcy, ani prokuratora, ani rodziny zamordowanej kobiety.
Fermo M. "dostał" 25 lat więzienia. Ta kara nie satysfakcjonuje ani obrońcy, ani prokuratora, ani rodziny zamordowanej kobiety. Marcin Radzimowski
Trzy apelacje od wyroku rozpozna Sąd Apelacyjny w Rzeszowie w sprawie 47-letniego Fermo M. - Włocha skazanego za zabójstwo żony.

ZOBACZ TEŻ:
Prokuratura zaskarżyła wyrok sądu w sprawie opiekunki V. Villas

(TVN24)

Od nieprawomocnego orzeczenia wydanego przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu apelację wniosły wszystkie strony procesu. Adwokat domaga się niższego wymiaru kary, z kolei prokurator i pełnomocnik os-karżycieli posiłkowych (najbliższych członków rodziny zamordowanej kobiety), mają odmienne zdanie. W ich ocenie sąd powinien uznać, że oskarżony dopuścił się zbrodni ze szczególnym okrucieństwem i wymierzyć mu za to karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Z uwagi na fakt, iż 47-latek jest obcokrajowcem, wszystkie czynności prowadzone były w obecności biegłego tłumacza języka włoskiego. Również pisemne apelacje od wyroku zanim wraz z aktami sprawy trafią do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, muszą zostać przetłumaczone na język włoski. Jak się dowiedzieliśmy, jedna z apelacji już wróciła od biegłego tłumacza, teraz będzie on przekładał na ojczysty język oskarżonego kolejne dwie apelacje. Z uwagi na te czynności termin rozpoznania apelacji może być dość odległy - na pewno całość niezbędnych dokumentów nie zostanie skompletowana do końca wakacji.

Do zbrodni opisanej aktem oskarżenia doszło 18 czerwca ubiegłego roku w Chmielowie (powiat tarnobrzeski). 47-letni Fermo M. odwoził swoją żonę do pracy (ona kierowała), razem z nimi jechał 4-letni synek. Mężczyzna nakazał żonie zatrzymać samochód. Zaatakował ją nożem tapicerskim, zadając co najmniej 10 ran, a później niemal odciął jej głowę. Motywem były problemy finansowe oraz zazdrość.

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu z opisu czynu wyeliminował stwierdzenia, że zabójstwa dokonał ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Zastrzegł, iż oskarżony o warunkowe zwolnienie z więzienia będzie się mógł ubiegać dopiero po 20 latach, a nie jak w normalnym trybie po 15 latach więzienia.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu TARNOBRZESKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie