Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie niżańskiego „elektryka” na praktykach w hiszpańskiej Maladze

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Piękna architektura hiszpańskiej Malagi pozwoli uczniom „elektryka” poznać także historię tego słonecznego miejsca
Piękna architektura hiszpańskiej Malagi pozwoli uczniom „elektryka” poznać także historię tego słonecznego miejsca archiwum
Szesnastu uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku poleciało do Hiszpanii. Podróż do Malagi, w której się zatrzymali, to początek nowych doświadczeń zawodowych i kulturowych młodzieży z klas trzecich tej szkoły.

Przygotowania uczestników do wyjazdu na praktyki zawodowe w Hiszpanii trwały od września 2016 roku. Zajęcia prowadzono w ramach projektu „Europejskie Praktyki EUROSUKCES” zatwierdzonego do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Szesnastu uczniów z klas technik ekonomista, technik organizacji reklamy i technik geodeta uczestniczyło na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z języka angielskiego integrowali się w ramach przygotowania pedagogicznego. Takie kulturowo-językowe zajęcia miały na celu otwarcie na inną kulturę, integrację międzyprzedmiotową, umiejętność współpracy i utrwalenie fachowego słownictwa w języku angielskim w zakresie słownictwa zawodowego.

W ciągu semestru odbywały się spotkania nie tylko z uczniami ale też z ich rodzicami, opiekunami. Tuż przed wyjazdem na praktykę do Hiszpanii uczestnicy i rodzice spotkali się z dyrektorem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Wacławem Piędlem oraz otrzymali dyplomy, podręczniki i materiały biurowe.

Po szczęśliwym lądowaniu, uczniowie niżańskiego „elektryka” pod opieką nauczycieli spotkali się już w pierwszym dniu z pracownikami firmy Tribeka, a także poznali swoje miejsca praktyk. Teraz przed nimi miesiąc pracy i pobytu w słonecznej Hiszpanii.

Wychowawcy i opiekunowie grupy projektowej to Joanna Czubat-Szlendak, Robert Małek, Anna Hasiak-Tofilska, Grażyna Habigier-Pipska, Magdalena Mazurek. Zespół projektowy tworzą: Bogusław Bielak, Stanisław Królikowski, Grażyna Suchecka i Alicja Świder, a przygotowanie pedagogiczne poprowadził Ryszard Budkowski - pedagog szkolny.

W ubiegłym roku na staż do Niemiec wyjechali uczniowie klas technik elektronik i technik informatyk (odbywali staż w Berlinie), technik elektryk i technik mechatronik (odbywali staż w Schkeuditz koło Lipska). Łącznie w mobilności udział wzięło 26 uczniów i 4 opiekunów. Praktyki zagraniczne realizowane dzięki pozyskiwanym środkom unijnym na projekty mobilności, dobrze wpisują się w atrakcyjną ofertę edukacyjną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie