Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie tarnobrzeskiej „prymasówki” przez dwa tygodnie doskonalili swoje umiejętności w Maladze

Klaudia Tajs
Przyszłe fryzjerki pracowały w zakładach fryzjerskich, GRUPO Nebro Academia Peluqueria i Grupo Almagro Peluqueria
Przyszłe fryzjerki pracowały w zakładach fryzjerskich, GRUPO Nebro Academia Peluqueria i Grupo Almagro Peluqueria archiwum szkoły
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tarnobrzegu kolejny raz odbywali dwutygodniowe praktyki zagraniczne w Maladze, malowniczym mieście położonym w regionie Anadaluzja, w Hiszpanii. Praktykanci odbyli staże w ramach realizowanego w szkole projektu pod nazwą "Zagraniczne praktyki to lepsza przyszłość" z programu Erasmus+, finansowanego przez Unię Europejską.

W projekcie i zagranicznych praktykach wzięło udział 26 uczniów kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik organizacji reklamy i technik obsługi turystycznej. Udział w projekcie umożliwił uczniom naukę języka hiszpańskiego na poziomie A1 i angielskiego biznesowego oraz udział w warsztatach pedagogiczno - kulturowych. Po zakończeniu kursów uczniowie wyjechali na praktyki do Malagi, gdzie odbywali praktyki w zakładach pracy realizując zakres programu nauczania obowiązujący w technikum i dodatkowo zdobyli kompetencje i umiejętności wykraczające poza obowiązkowy program nauczania. Zagraniczny partner firma TRIBEKA doskonale zadbała o bezpieczeństwo uczniów i właściwy przebieg praktyk. Uczniom towarzyszyły nauczycielki Elżbieta Gródek i Beata Rodzeń.

W ramach projektu uczniowie mieli zapewniony przelot, transfer, zakwaterowanie z całodziennym wyżywieniem, dojazdy do miejsc praktyk, ubezpieczenie, kieszonkowe oraz bogaty program kulturowy.

Równolegle z kształceniem zawodowym uczniowie  realizowali program kulturowy, w czasie wolnym poznawali kulturę Hiszpanii
Równolegle z kształceniem zawodowym uczniowie realizowali program kulturowy, w czasie wolnym poznawali kulturę Hiszpanii archiwum szkoły

Informatycy praktykowali w specjalistycznych firmach i głównie zajmowali się tworzeniem stron internetowych i naprawą sprzętu komputerowego. Pod opieką merytoryczną tutorów informatycy zajmowali się również przygotowaniem urządzeń peryferyjnych do pracy oraz montażem i obsługą lokalnych sieci komputerowych. Przyszłe fryzjerki pracowały w zakładach fryzjerskich, gdzie poznawały m.in. metody pielęgnowania, ondulowania i farbowania włosów oraz układania fryzur według hiszpańskich trendów. Uczniowie z technikum obsługi turystycznej pracowali w muzeach. Przyszli pracownicy branży turystycznej mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z klientem, zapoznali się z ich potrzebami, prowadzili sprzedaż produktów obsługując specjalistyczne programy komputerowe. Natomiast uczennice z technikum organizacji reklamy pracowały w firmach zajmujących się tworzeniem i publikacją przekazów reklamowych dla potrzeb mediów oraz indywidualnych klientów z zastosowaniem programów komputerowych. Równolegle z kształceniem zawodowym uczestnicy projektu realizowali program kulturowy. W czasie wolnym od pracy uczniowie poznawali kulturę i tradycje Hiszpanii.

Po zakończeniu praktyk uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyki zawodowej w Hiszpanii oraz dokument Europass - Mobilność potwierdzający nabyte kompetencje. Dokument uznawany jest przez pracodawców we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Partner projektu firma Tribeka skierowała wiele pochwał w kierunku młodzieży z tarnobrzeskiej „Prymasówki” i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę.

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

ZOBACZ TAKŻE: MUZOtok: Sztywny Pal Azji

(Źódło: vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie