Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Niska są jak naukowcy

Zdzisław Surowaniec
Nagrodę i tytuł Nauczyciela E(x)plory 2016 otrzymał Marian Chrapko, za wkład w rozwijanie zainteresowań Młodych Naukowców
Nagrodę i tytuł Nauczyciela E(x)plory 2016 otrzymał Marian Chrapko, za wkład w rozwijanie zainteresowań Młodych Naukowców Zdzisław Surowaniec
Szesnastu uczniom „elektryka” przyznano tytuł Młodego Naukowca E(x)plory

Konkurs Naukowy E(x)plory to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, w którym co roku startuje młodzież Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej.

W ubiegłym roku szkolnym, szesnastu uczniom „elektronikom innowatorom” przyznano tytuł Młodego Naukowca E(x)plory. W ramach konkursu szkoła otrzymała dyplom i podziękowanie za największą liczbę projektów naukowych i nagrodę finansową trzy tysiące złotych. - Nagroda pieniężna zgodnie ze Statutem Szkoły zostanie przeznaczona na środki audiowizualne-wyjaśnia dyrektor Regionalnego Centrum Wacław Piędel.

Osobną nagrodę i tytuł Nauczyciela E(x)plory 2016 otrzymał Marian Chrapko, za szczególny wkład w rozwijanie zainteresowań Młodych Naukowców Regionalneo Centrum Edukacji Zawodowej. Nagrody i gratulacje wręczyła w auli niżańskiego „elektryka” Dorota Braziewicz, koorynator konkursu, reprezentująca także Fundację Zaawansowanych Technologii. Spotkała się również z młodzieżą, podsumowała poprzednie konkursy i poruszyła m.in. tematykę zmian, jakie zostaną wprowadzone już w tegorocznej edycji. Mówiła również o nagrodach finansowych, które w zeszłym roku wynosiły do 10 tysięcy złotych oraz o możliwości prezentowania swoich prac na wystawach w USA, Brazylii, Holandii i wielu innych krajach świata.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej zaprezentowało się w październiku na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków „IWIS 2016” i otrzymało złoty medal.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna, dziesiąta edycja została zorganizowana w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. - W tej międzynarodowej wystawie zaprezentowały się trzy szkoły z Podkarpacia, wszystkie z Niska. Oprócz nas było także LO z Niska, które przywiozło medal srebrny i brązowy i Gimnazjum numer 1, które otrzymało brązowy medal, oraz Szkoła Podstawowa numer 6 na Malcach, która także zdobyła "brąz". Praca, którą reprezentowała nasza szkoła to „zamek do drzwi dla osób niepełnosprawnych”. Autorami tego wynalazku są młodzi elektronicy innowatorzy Rafał Kutyła i Adrian Szabat, którzy w maju zdawali maturę. Złoty medal dla szkoły to ich zasługa - mówi dyrektor Wacław Piędel.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie