Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej ze Stalowej Woli wśród...

  Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej ze Stalowej Woli wśród najlepszych na Złotej Kielni

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Z lewej Aleksander Siek zdobył III miejsce i został laureatem turnieju, Adam Pałka - zajął VI miejsce i ma tytuł finalisty

  Z lewej Aleksander Siek zdobył III miejsce i został laureatem turnieju, Adam Pałka - zajął VI miejsce i ma tytuł finalisty ©Jacek Bożek

  Dwaj uczniowie klasy zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Tadeusza Kościuszki, popularnej budowlanki, znaleźli sie w finale Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.
  Z lewej Aleksander Siek zdobył III miejsce i został laureatem turnieju, Adam Pałka - zajął VI miejsce i ma tytuł finalisty

  Z lewej Aleksander Siek zdobył III miejsce i został laureatem turnieju, Adam Pałka - zajął VI miejsce i ma tytuł finalisty ©Jacek Bożek

  W Poznaniu w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa „Budma 2019”, odbył się Finał Centralny XLVIII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

  Reprezentantami Złotej Kościuszkowskiej, jak nazywana jest budowlanka w Stalowej Woli, byli Aleksander Siek uczeń III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i Adam Pałka uczeń II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia w takim samym zawodzie.

  Aleksander Siek zajął III miejsce uzyskując tytuł laureata w kwalifikacji B.07 „Wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych”. Adam Pałka zajął VI miejsce uzyskując tytuł finalisty w kwalifikacji B.05 „Montaż systemów suchej zabudowy”.

  Uczniowie przez dwa dni zmagali się z zadaniem finałowym. Pierwsza część obejmowała sprawdzenie wiedzy teoretycznej, a druga to wykonanie zadania praktycznego adekwatnie do kwalifikacji, w których uczniowie reprezentowali szkołę.

  - Uczniowie wykazali się również znajomością zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz organizacji pracy. Wszystko odbywało się w Hali Targów Budma przy obecności licznej grupy zwiedzających oraz członków jury - relacjonuje nauczyciel zawodu Jacek Bożek, który sprawował opiekę nad uczniami w trakcie finału. Finaliści otrzymali cenne nagrody od sponsorów.

  Uczniowie przygotowywani byli przez zespół nauczycieli: Renata Bis, Urszula Godawska, Bogdan Serafin i Andrzej Grzybowski.

  Szkoła odnosi duże sukcesy na tym turnieju. W 2016 roku Krzysztof Torba w kwalifikacji „Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych” zdobył tytuł Mistrza Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, zajął I miejsce jako monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych w Polsce. Był najlepszy!

  Przed rokiem Kamil Serafin zajął III miejsce, zdobył tytuł finalisty i laureata Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w zawodzie monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych ; Sebastian Giecko – III miejsce, tytuł finalisty i laureata Turnieju „Złota Kielnia” w zawodzie Murarz-tynkarz”.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Regionalny Puchar Polski, Król Twittera w V lidze, Odra bardziej hiszpańska

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo