MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Udane wystepy tancerzy z Podkapracia w Staszowie (zdjęcia)

Marcin JAROSZ
Podczas sobotniego turnieju w Staszowie publiczność mogła przez niemal dziesięć godzin podziwiać występy tancerzy. Na pierwszym planie Michał Baran i Katarzyna Oleś, czwarta para w kategorii powyżej 15 lat, klasy A, stylu "Latin” z kieleckiego klubu Kick. Na drugim planie Michał Sługocki  i Liwia Tomaszewska z lubelskiego Magic – Dance - zwycięzcy tej kategorii oraz zdobywcy pucharu Tadeusza Wrześniaka.
Podczas sobotniego turnieju w Staszowie publiczność mogła przez niemal dziesięć godzin podziwiać występy tancerzy. Na pierwszym planie Michał Baran i Katarzyna Oleś, czwarta para w kategorii powyżej 15 lat, klasy A, stylu "Latin” z kieleckiego klubu Kick. Na drugim planie Michał Sługocki i Liwia Tomaszewska z lubelskiego Magic – Dance - zwycięzcy tej kategorii oraz zdobywcy pucharu Tadeusza Wrześniaka. Marcin JAROSZ
Ogólnopolski turniej taneczny rozgrywany w Staszowie rośnie w siłę. W tym roku o punkty i puchary walczyło ponad sto par, z kilkudziesięciu renomowanych szkół tańca. Publiczność obejrzała niemal dziesięciogodzinny spektakl taneczny.

[galeria_glowna]
Ósma edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Tadeusza Wrześniaka, właściciela Hut Szkła przywiodła do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie ponad sto par tanecznych z niemal 50 renomowanych szkół tańca z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

MAGIA BARW, SZAŁ NA PARKIECIE

Kto odwiedził halę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie nie mógł narzekać. Każda kolejna edycja tanecznego konkursu zyskuje na renomie, bo do Staszowa przyjeżdżają coraz mocniejsze reprezentacje szkół tanecznych. W tym roku do turnieju zgłosiło się blisko 130 par z 46 szkół tańca.

Publiczność mogła podziwiać w tańcu pary z Lublina, Kielc, Tarnobrzega, Radomia, Łodzi, Chełma, Mielca, czy Krakowa i Częstochowy. Ręce same składały się do oklasków. Organizatorem imprezy był Klub Tańca Towarzyskiego "Flesz" Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz Studio Tańca "Kick" z Kielc. O przygotowanie techniczne zadbało "Studio 81" z Augustowa.

DZIESIĘĆ GODZIN TANECZNEJ UCZTY

Pierwsze turniejowe prezentacje na staszowskim parkiecie rozpoczęły się już o godzinie 10. Tancerzom i tancerkom przyglądało się uważnie międzynarodowe jury pod przewodnictwem Dariusz Wiewiórki z Kęt. Oprócz niego pary oglądało jeszcze sześciu arbitrów: Małgorzata Dziedziczak i Jarosław Dziedziczak z Kielc, Monika Turno - Pawelec z Radomia, Paweł Szczęśniak i Wojciech Zopoth z Krakowa oraz Siergiej Kobyłkin z Ukrainy.

Publiczność mogła oglądać zarówno tańce stylu standardowego, jak też gorące rytmy latynoamerykańskie. Im bliżej było finału tym mniej zawodników pozostawało na parkiecie i tym większe umiejętności musieli pokazać, aby zyskać nie tylko Przychylność publiczności ale przede wszystkim sędziów. Finałowy blok w którym tańczyły pary z najwyższych klas rozpoczął się o godzinie 17. W finale uczestnicy pokazali mistrzowską klasę. Niektóre pary dzięki znakomitym ocenom w Staszowie otrzymały awanse do wyższych klas tanecznych.

UDANE WYSTĘPY REPREZENTANTÓW PODKARPACIA

Bardzo dobre zawody rozegrały pary z Podkarpacia. Jakub Furman i Aleksandra Krupka z tarnobrzeskiej "Samby" zwyciężyli w kategorii powyżej 15 lat, klasy A, stylu "Standard" natomiast w stylu "Latin" wytańczyli drugie miejsce. W klasie tanecznej D drugie miejsce zajęła para Krzysztof Lipiec i Karolina Dziuba, awansując dzięki temu do klasy tanecznej C.
Wysoko punktowały też pary z Mielca. Konrad Kasza i Wiktoria Skiba z klubu "Gala", zwyciężyli w kategorii 14-15 lat, klasy tanecznej E, natomiast Jarosław Mysona i Aleksandra Skoczek z "Elidy", tryumfowali w kategorii powyżej 15 lat, klasy B, stylu "Latin".
Na turnieju w Staszowie podium zdobywali też podopieczni rzeszowskich klubów tańca. Łukasz Gołojuch i Karolina Ladzińska z "Dżet" Rzeszów - Boguchwała wygrali w kategorii 12-13 lat, klasy D, natomiast Paweł Pasterz i Paulina Dudek tryumfowali w kategorii powyżej 15 lat klasy B, stylu "Standard" zdobywając tym samym przepustkę do klasy A. Trzecie miejsce w kategorii powyżej 15 lat, klasy A, stylu "Latin" zdobyli Bartosz Martoń i Aleksandra Martoń.
Na najwyższym stopniu podium stanęły też trzy pary reprezentujące klub "Aksel". Mikołaj Tama i Patrycja Widlarz zwyciężyli w kategorii 14-15 lat, klasy C, stylu "Latin", a Michał Stąpor i Klaudia Kroczek byli najlepsi w kategorii powyżej 15 lat, klasy C, stylu Standard. W kategorii powyżej 15 lat, klasy C, stylu "Latin" najlepsze oceny zebrali Maciej Kocój i Kamila Kuźniak.
ZNAKOMITA ORGANIZACJA. WYSOKI POZIOM. STASZÓW ZYSKUJE RENOMĘ
Każda z par na podium otrzymała okazałe puchary ufundowane przez Tadeusza Wrześniaka, właściciela Hut Szkła, natomiast wszyscy uczestnicy finałów dyplomy. - Widowisko było wspaniałe. Cieszymy się coraz większym zaufaniem i renomą, a każdego roku poziom taneczny jest wyższy niż w poprzednich edycjach. To dla nas bardzo dobra nowina, ale i wyzwanie. Najwyższy czas, aby turniej reprezentowała para z naszego klubu tanecznego - mówi Katarzyna Ciepiela dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie