Udany występ pływaków z Delfina Tarnobrzeg na Rawszczyźnie

Sebastian Szpak
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 letnich w pływaniu.

W zawodach brało udział 16 klubów pływackich województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego reprezentowanych przez 209 zawodniczek i zawodników.

Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 13-osobowa ekipa w składzie: Łucja Zych, Szymon Skulski, Amelia Ślęczka, Zuzanna Garbacz, Kinga Rękas, Roksana Knap, Marcelina Zięba, Anna Jaworek, Alicja Szymańska, Szymon Brzozowski, Piotr Szczepan, Adam Chmielowski, Jakub Kalita.

Srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym wywalczyła Łucja Zych zajmując drugie miejsce z czasem 1:18,69 minuty i niewiele brakło jej do medalu na 200 m stylem grzbietowym gdzie zajęła czwarte miejsce.
Jej klubowy kolega Szymon Skulski na dystansie 100 m stylem dowolnym zdobył brązowy medal zajmując trzecie miejsce z czasem 1:01,04 minuty, a w na 100 m stylem motylkowym zajął czwarte miejsce uzyskując czas 1:09,53.

Dużo emocji dostarczyła sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym 12-latków, która zajęła czwarte miejsce przegrywając medal o dwie setne sekundy. Sztafeta popłynęła w składzie: Łucja Zych, Adam Chmielowski, Szymon Brzozowski, Piotr Szczepan.

- Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy świetnych rezultatów oraz godnej postawy, To był udany występ naszych najmłodszych odniesiony w silnie obsadzonych zawodach – stwierdziła trenerka tarnobrzeskich pływaków Angelika Michalik.