sportowy24
  Udany występ zawodniczek Zamku Tarnobrzeg w Brazylii

  Udany występ zawodniczek Zamku Tarnobrzeg w Brazylii

  /DASZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ostatni przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie turniej z cyklu Word Tour ITTF, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Brazylii był dla tenisistek stołowych Zamku Tarnobrzeg całkiem udany.
  Li Qian bliska była awansu do grona ośmiu najlepszych uczestniczek Mistrzostw Brazylii.

  Li Qian bliska była awansu do grona ośmiu najlepszych uczestniczek Mistrzostw Brazylii. ©Marcin Radzimowski

  W eliminacjach do turnieju głównego startowała Kinga Stefańska, która spisała się znakomicie awansując do turnieju głównego z pierwszego miejsca. Li Qian swój udział w mistrzostwach rozegranych Santosie, rodzinnym mieście słynnego piłkarza Pele, rozpoczęła od turnieju głównego, bowiem ze względu na wysoką pozycję na światowej liście rankingowej "Mała" była zwolniona z gry w eliminacjach.

  W pierwszej rundzie turnieju głównego Li Qian pokonała reprezentantkę Brazylii Jessice Yamadę 4:0 (11:7, 11:2, 11:4, 11:7), w drugim wygrała z naturalizowaną reprezentantką USA Liu Nai Hui 4:0 (11:9, 11:3, 13:11, 11:5), a w pojedynku o awans do czołowej "ósemki" turnieju przegrała z reprezentantką Singapuru Tianwei Feng 2:4 (11:8, 9:11, 10:12, 11:8, 8:11, 9:11).
  Tianwei, z którą "Mała" już w przeszłości wygrywała przystąpiła do tego pojedynku bardziej zdeterminowana, prowadziła z naszą zawodniczką spokojne wymiany zmuszając Li Qian do podejmowania ryzyka i w konsekwencji popełniania błędów.

  Życiowy sukces odniosła w Santosie Kinga Stefańska, która grając w parze z Japonką Yuki Nonaką dotarła do półfinału turnieju debla. To był pierwszy półfinał w turnieju z cyklu Word Tour ITTF wywalczony przez Kingę. W ćwierćfinale Polsko-japońska para pokonała Paulę Medinę z Kolumbii i Yadirę Silvę z Meksyku 4:0 (11:9, 11:9, 11:7, 11&0, a w walce o finał Nonaka i Stefańska przegrały z reprezentantkami Singapuru Li Jianwei/Wang Yuegu 0:4 (11:13, 6:11, 7:11, 6:11).

  - To piękny sukces Kingi, która ze swoją koleżanką z Japonii zrobiły furorę podczas tych mistrzostw. Atmosfera jest wspaniała, a nasze dziewczyny, Kinga i "Mała" tańczą sambę przy stole - mówił z radością szkoleniowiec tenisistek stołowych Zamku Tarnobrzeg Zbigniew Nęcek.
  Nasze zawodniczki wracają dziś do kraju. Li Qian będzie w Polsce tylko przez kilka godzin, przesiądzie się na samolot do Pekinu, którym poleci na zgrupowanie do Chin. Później "Małą" czeka ostatni szlif formy na zgrupowaniu w Hongkongu i wylot do Anglii.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!