Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Wiślna w Tarnobrzegu odebrana po remoncie. Wykonawca inwestycji na drodze wojewódzkiej 758 zdążył przed śniegiem i mrozem. Zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
W czwartek, 15 grudnia ulica Wiślna w Tarnobrzegu została oficjalnie odebrana po remoncie. Zobacz więcej zdjęć >>>
W czwartek, 15 grudnia ulica Wiślna w Tarnobrzegu została oficjalnie odebrana po remoncie. Zobacz więcej zdjęć >>>Wioletta Wojtkowiak
Przez lata straszyła dziurami, w ostatnich miesiącach przeszła kompleksową przebudowę. Ulica Wiślna w Tarnobrzegu, droga wojewódzka 758 prowadząca do przeprawy promowej na Wiśle, została 15 grudnia oficjalnie odebrana po remoncie.

Można już jeździć wyremontowaną drogą w kierunku promu na Wiśle. Ulica Wiślna w Tarnobrzegu została odebrana

Śnieg nie pozwala zobaczyć jeszcze pełnych efektów remontu, który udało się zakończyć przed atakiem zimy.

Jesteśmy w miejscu, które przez kilkadziesiąt lat straszyło. Myślę, że wszyscy pamiętają, jak wyglądała ta droga i jakim była problemem

- powiedział podczas czwartkowego odbioru ulicy Wiślnej prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Podziękował firmie PBI, która uporała się z zadaniem w trzy i pół miesiąca, bo termin rozliczenia prac obligował do zakończenia inwestycji jeszcze w grudniu.

Kierownik budowy Łukasz Machowski przyznał, że nie było łatwo prowadzić prace na drodze, która nie mogła być całkowicie zamknięta dla kierowców. To jedyny dojazd do promu. Inwestycja nie objęła jednak ostatnich metrów do przeprawy, ponieważ jest to już teren Wód Polskich.

Prezes zarządu PBI Infrastruktura Ryszard Hadała podkreślił, że zakres obejmował przebudowę drogi od podstaw. Ulica Wiślna na odcinku 500 metrów ma nową konstrukcję i nawierzchnię bitumiczną, nowe chodniki oraz parkingi.

Wymieniono na nowe przydrogowe słupy oświetleniowe oraz dobudowano dodatkowy odcinek kanalizacji deszczowej. Zadbano także o pionowe i poziome oznaczenia drogowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu. Prace obejmowały także nasadzenia zieleni. W miejsce wyciętych trzynastu drzew i krzewów, które kolidowały z zaprojektowaną infrastrukturą, posadzono 30 drzew.

Zadanie dofinansowano z rezerwy subwencji ogólnej. Wartość całkowita robót budowlanych to 3 002 799,92 zł, wysokość dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej – 1 376 000 złotych.

Wykonawcą remontu było konsorcjum firm PBI Infrastruktura Spółka Akcyjna Kraśnik oraz PBI WMB Sp. z o.o. Sandomierz. Miasto przekazało drogowcom plac budowy 23 sierpnia. Dokumenty o zakończeniu prac wykonawca złożył 12 grudnia.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto