Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Umowa podpisana! Jezioro Tarnobrzeskie należy do miasta!

Grzegorz LIPIEC, [email protected]
Jezioro Tarnobrzeskie wraz z linią brzegową, należało do tej pory do Kopalni Siarki "Machów” S.A., po podpisaniu umowy przez prezydenta miasta z ministrem skarbu państwa akwen został własnością tarnobrzeskiego samorządu.
Jezioro Tarnobrzeskie wraz z linią brzegową, należało do tej pory do Kopalni Siarki "Machów” S.A., po podpisaniu umowy przez prezydenta miasta z ministrem skarbu państwa akwen został własnością tarnobrzeskiego samorządu. Grzegorz Lipiec
W poniedziałek Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega złożył w Warszawie podpis pod umową z resortem skarbu państwa w sprawie przejęcia akcji Kopalni Siarki "Machów" S.A.

Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega:

- Na mocy podpisanej umowy staliśmy się właścicielem trzech milionów akcji Kopalni Siarki "Machów" S.A. o wartości trzydziestu milionów złotych. To bardzo ważny dzień w historii naszego miasta, bo de facto staliśmy się gospodarzem Jeziora Tarnobrzeskiego i przyległych do niego terenów. Umożliwi nam to rozpoczęcie właściwego, przemyślanego procesu zagospodarowania akwenu.

Umowę w sprawie przejęcia akcji Kopalni Siarki „Machów” S.A. podpisują Norbert Mastalerz (z lewej), prezydent Tarnobrzega oraz Mikołaj Budzanowski, minister
Umowę w sprawie przejęcia akcji Kopalni Siarki „Machów” S.A. podpisują Norbert Mastalerz (z lewej), prezydent Tarnobrzega oraz Mikołaj Budzanowski, minister skarbu państwa. UM Tarnobrzeg

Umowę w sprawie przejęcia akcji Kopalni Siarki "Machów" S.A. podpisują Norbert Mastalerz (z lewej), prezydent Tarnobrzega oraz Mikołaj Budzanowski, minister skarbu państwa.
(fot. UM Tarnobrzeg)

- Podpisałem umowę o nieodpłatnym przejęciu wszystkich akcji Kopalni Siarki "Machów" S.A., bo według mojej oceny jest to korzystne dla Tarnobrzega i jego mieszkańców - wyjaśnia Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Od tej chwili właścicielem choćby Jeziora Tarnobrzeskiego jest lokalny samorząd.
- Zapewnia nam to możliwość prowadzenia spójnej strategii zagospodarowania akwenu wraz z linią brzegową - dodaje Norbert Mastalerz.

Co możemy stracić dzięki temu posunięciu? Według prezydenta miasta niczym nie ryzykujemy. Przede wszystkim jest zapewnienie na piśmie o dalszym pokrywaniu wydatków związanych z pracami rekultywacyjnymi terenów posiarkowych w województwie podkarpackim i świętokrzyskim do końca 2013 roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kto zapłaci za rekultywację po 2013 roku?

- Obowiązek ten zgodnie z obowiązującym prawem spoczywa na budżecie państwa - kończy Norbert Mastalerz.

Z treścią umowy kilka dni temu zapoznali się radni Rady Miasta Tarnobrzeg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie