Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczysty początek studiowania na Katolickim Uniwersytecie

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Indeksy wręcza ksiądz doktor habilitowany Andrzej Kiciński, profesor KUL, prorektor do spraw studenckich
Indeksy wręcza ksiądz doktor habilitowany Andrzej Kiciński, profesor KUL, prorektor do spraw studenckich Zdzisław Surowaniec
Na wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się w poniedziałek inauguracja roku akademickiego.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej inauguracyjnej w kaplicy uniwersyteckiej, której przewodniczył senior biskup sandomierski Edward Frankowski.

W auli „Solidarności” inauguracje poprowadził ksiądz doktor habilitowany Andrzej Kiciński, profesor. KUL, prorektor do spraw studenckich.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego profesor Andrzej Kuczumow przedstawił sprawozdanie. W nowym roku akademickim naukę na pierwszym roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych rozpoczęło ponad 250 studentów (wolnych jest 76 miejsc). Najwięcej studentów wybrało kierunek pedagogika. Na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL studiuje obecnie 1 tysiąc 72 studentów: 270 na prawie, 83 na ekonomii, 394 na pedagogice, 136 na inżynierii środowiska, 25 na inżynierii materiałowej i 58 na socjologii. Na studiach podyplomowych, w zakresie edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym i w zakresie przygotowania pedagogicznego na Wydziale kształci się 80 słuchaczy.

W lipcu tego roku KUL zakończył wszystkie inwestycje związane z bazą uczelnianą. O nowych budynkach władze uczelni na razie nie myślą, w obszarze ich zainteresowań są natomiast nowe kierunki kształcenia. - Chcemy tworzyć nowe kierunki i umacniać te, które już mamy. Będziemy dążyć do tego, żeby inżynieria materiałowa osiągnęła II stopień nadawania tytułów. Będziemy się starali odnowić ekonomię, bo ona kilka lat temu została zamknięta, ale okazuje się, że dochodzą do nas głosy, że absolwenci liceum są zainteresowani praktycznym typem ekonomii i taki zamierzamy utworzyć. Zmierzamy też do otwarcia pielęgniarstwa - mówił profesor Andrzej Kuczumow.

Połączony dwa lata temu wydział prowadzi kształcenie na siedmiu kierunkach studiów: pedagogika, socjologia, praca socjalna, inżynieria środowiska, inżynieria materiałowa, prawo, ekonomia. KUL w roku ubiegłym zatrudniał 83 pracowników naukowo-dydaktycznych, kształcił 1072 studentów (406 nowych), wypuścił 372 absolwentów. W tym roku LiuGong ufundował dla szóstki studentów inżynierii materiałowej płatne staże.

W minionym roku akademickim działalność naukowo-dydaktyczna Wydziału prowadzona była w czterech budynkach oraz w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej. W styczniu tego roku budynek auli „Solidarności” został zwrócony Fundacji Uniwersyteckiej, która jest jego właścicielem.

Przez wakacje przeprowadzono prace remontowe w budynku przy Ofiar Katynia, w celu poprawy estetyki sal. Zmodernizowano sale posiedzeń Rady Wydziału, wycyklinowano korytarz na pierwszym piętrze, wyremontowano sale, przez co stworzono dodatkowa sale seminaryjną i pokój socjalny dla wykładowców, zmieniono krzesełka w jednej z sal na siedziska, wytapicerowano krzesełka w auli multimedialnej i zadbano o ogólni wizerunek korytarzy i sal w tym budynku.

W ubiegłym roku akademickim o 890 pozycji zwiększył się stan biblioteki. Wyniósł 51 tysięcy 280 woluminów. Część zbioru - 9 tysięcy 150) jest już widoczna w katalogu on-line przez Internet. Biblioteka dysponuje 70 miejscami w czytelni. Liczba aktywnych czytelników to 1 tysiąc 70 osób. Przybyło 167 czytelników, a tym 101 studentów i 66 mieszkańców Stalowej Woli.

Trwa loteria Echa Dnia. KLIKNIJ I SPRAWDŹ, JAK WYGRAĆ MIESZKANIE, SAMOCHÓD I NAGRODY PIENIĘŻNE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie