Uwaga! TVN: Aresztowano ojca podejrzanego o molestowanie...

  Uwaga! TVN: Aresztowano ojca podejrzanego o molestowanie dzieci. „To diabeł wcielony” WIDEO + ZDJĘCIA

  UWAGA! TVN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przez lata były bite i poniżane, prawdopodobnie były także molestowane przez ojca. Jak to możliwe, że sąsiedzi, nauczyciele i urzędnicy nie zauważyli dramatu dziesięciorga dzieci?
  Uwaga! TVN: Aresztowano ojca podejrzanego o molestowanie dzieci. „To diabeł wcielony” WIDEO + ZDJĘCIA
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©UWAGA! TVN/x-news

  Przedstawiamy dalszy ciąg historii, którą prezentowano w Uwadze! 03.12. Skala dramatu, jakiego doświadczyły dzieci z małej wsi na Podkarpaciu, poraża. Pierwsza część reportażu jest załączona jako drugi materiał wideo.

  PISALIŚMY O TYM:
  UWAGA! TVN 6.12 Izdebki: Horror w rodzinnym domu. Ojciec 10 dzieci podejrzany o molestowanie. Zaginięcie Daniela odsłoniło dramat


  Ratownicy dwie doby poszukiwali zaginionego 12-letniego Daniela. Chłopiec został znaleziony przez ratowników górskich i policjantów w lesie, około pięć kilometrów od domu.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  - Był wychłodzony. W pierwszym momencie nie wiedział nawet jak się nazywa. Szedł bez butów, w podartych spodniach – mówi uczestniczący w poszukiwaniach ratownik.

  Do przetransportowania chłopca wezwano helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

  - Dziecko odnaleziono żywe. Wszystko wskazuje na to, że jest w dobrym stanie. Najprawdopodobniej zabłądził. Helikopter przetransportuje go prosto do szpitala – mówił na miejscu prokurator Marcin Bobola.

  W trakcie poszukiwań chłopca, z jego domu do pogotowia opiekuńczego zabrano pozostałe dziewięcioro rodzeństwa.

  Skala zaangażowania służb na miejscu wskazywała, że mamy do czynienia ze sprawą znacznie poważniejszą, niż tylko zaginięcie 12-latka. Osoba, która w czasie poszukiwań skontaktowała się z naszą redakcją przekazała nam wstrząsające informacje, z których wynikało, że skala cierpienia dzieci wykracza daleko poza samą przemoc fizyczną.

  W trakcie oględzin domu Daniela, śledczy dokonali szokującego odkrycia.

  - Przez przypadek znaleziono zakrwawioną bieliznę małej dziewczynki - powiedział nasz informator. Matka dziesięciorga dzieci podczas przesłuchania zdecydowała się mówić.

  - Z jej relacji wynikało, że ojciec z tymi dziećmi sypia. Na niej to nie robiło wrażenia. Chodziło jej tylko o to, by nie robił dzieciom krzywdy – dodaje. Podejrzany 37-letni mężczyzna został zatrzymany.

  - Dziewczynka miała obdukcję. Lekarz stwierdził, że doszło do penetracji. Inne dzieci, sześcioletnie i trzyletnie również były molestowane. Matka stwierdziła, że mąż się tam też paluszkami bawił – przyznał nasz informator.

  - Byłam raz świadkiem sytuacji, w której jeden z młodszych chłopców odgrywał na jednej z sióstr scenę seksu. Co tam się działo za zamkniętymi drzwiami, nie wie nikt – dodaje krewna dzieci.

  Cześć dzieci jest już w wieku szkolnym. Ze względu na swoje upośledzenie miały nauczanie indywidualne.

  - Toczy się śledztwo. Do wyjaśnienia sprawy nie chcę nic komentować. Dzieci ani nie chodziły głodne, ani zaniedbane. Zdarzało się, owszem, że były niedomyte, ale przy takiej ilości dzieci w domu, to się może zdarzyć – twierdzi dyrektor szkoły i dodaje: Raz była taka sytuacja z Danielem, że nauczycielka podejrzewała, że został uderzony, bo miał ślady na twarzy. Od razu zgłosiliśmy to do GOPS-u.

  Molestowana siedmioletnia dziewczynka przebywa w szpitalu. Pozostałe dzieci zostały zabrane do pogotowia opiekuńczego. Według mieszkańców wsi, pomoc społeczna była informowana o problemach w tym domu. Odwiedzał ich asystent rodzinny.

  - Pierwszy raz słyszę te informacje. Z naszej strony wszystko było prowadzone poprawnie. Rodzina z nami współpracowała – mówi Anna Jarema z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu. - Z tą rodziną pracowali asystent rodziny, pracownik socjalny i opiekunki. Łącznie trzy, cztery osoby. O wszystkim będę powiadamiać organy nadzoru i prokuraturę – wylicza Anna Jaremna i dodaje: Wydaje mi się, że na swój sposób, tym dzieciom było w ich domu dobrze.

  37-letniemu ojcu dziesięciorga dzieci postawiono zarzut doprowadzenia córki do czynności seksualnych. Decyzją sądu został aresztowany. Prokuratura ustala, czy reszta rodzeństwa też była ofiarą molestowania.

  - Brakuje słów, by opisać tego człowieka. To diabeł wcielony – kończy krewna dzieci.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?


  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo