Victoria Stalowa Wola ma pierwszy medal Mistrzostw Polski U-20

Grzegorz Lipiec
Małgorzata Cetnarska (z prawej, na podium) z Victorii Stalowa Wola zajęła trzecie miejsce w chodzie sportowym na 10000 metrów, podczas Mistrzostw Polski U-20 w Suwałkach. PZLA
W porannej sesji pierwszego dnia jubileuszowych 70. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U20, które rozgrywane są w Suwałkach, obok licznych konkursów eliminacyjnych rozegrano finały w chodzie sportowym. Brąz w chodzie sportowym dla Małgorzaty Cetnarskiej z Victorii Stalowa Wola.

W chodzie sportowym kobiet wygrała Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) – ubiegłoroczna brązowa medalistka krajowego czempionatu juniorów w Suwałkach złoto zdobyła z czasem 49:20.12, lepszym o ponad 2 minuty od jej wyniku z Białej Podlaskiej. Zawodniczka z klubu WLKS Iganie Nowe pokonała na mecie o 7 sekund Zofię Kreję – chodziarka z Kołobrzegu uzyskała 49:27.97. Brązowa medalistka mistrzostw Polski – Małgorzata Centarska z Victorii Stalowa Wola – przeszła 10000 metrów po bieżni suwalskiego stadionu w 51:53.21. To duży sukces naszej zawodniczki i mamy nadzieję, że zapowiedź kolejnych dobrych startów zawodników i zawodniczek ze Stalowej Woli. Do finału biegu na 800 metrów awansowały zawodniczki Victorii: Angelika Sarna (2:16.87) oraz Oliwia Pakuła (2:15.12). Aleksandra Barszcz z Victorii z czasem 2:20.41 zajęła trzynaste miejsce.