Zamknij

Echo Dnia

W Antoniówce w powiecie stalowowolskim pociąg staranował samochód. Dwie osoby ciężko ranne [ZDJĘCIA]

Dwie osoby zostały ciężko ranne w wypadku, do jakiego doszło w piątek, 7 lutego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Antoniówce koło Zaklikowa (powiat

OSP Zaklików

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/7] Poprzednie Następne

Dwie osoby zostały ciężko ranne w wypadku, do jakiego doszło w piątek, 7 lutego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Antoniówce koło Zaklikowa (powiat stalowowolski). Lokomotywa pociągu pospiesznego uderzyła w fiata ducato, który nagle wjechał na tor tuż przed jadący skład.

Zdarzenia rozegrały się około godziny 13. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu dostawczego fiat ducato z tablicami rejestracyjnymi powiatu janowskiego (województwo lubelskie), nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na niestrzeżony przejazd tuż przed jadący pociąg pospieszny PKP Intercity "Roztocze" z Katowic do Chełma.

W wyniku zderzenia samochód został mocno zgnieciony a dwie jadące nim osoby uwięzione w pojeździe. Kierowcy udało się wyjść o własnych siłach z wraku, natomiast kolei pasażera uwolnili strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Pierwotnie do bardziej poszkodowanego mężczyzny miał przylecieć śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ostatecznie jednak obaj ranni zostali przewiezieni do szpitala ambulansami. Pociągiem podróżowało 32 pasażerów, żaden z nich nie odniósł obrażeń.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci ze stalowowolskiej drogówki, miejsce zdarzenia zabezpieczyła Straż Ochrony Kolei. Dla pasażerów podstawiono autobus komunikacji zastępczej. Na kilka godzin wyłączono ruch kolejowy na tym torze. W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaklikowie.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy