Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców zorganizowana została wieczerza wigilijna

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Od lewej duszpasterz rzemieślników ksiądz Krzysztof Rusiecki, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Antoni Kłosowski i ksiądz Marian Balicki proboszcz parafii świętego Floriana
Od lewej duszpasterz rzemieślników ksiądz Krzysztof Rusiecki, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Antoni Kłosowski i ksiądz Marian Balicki proboszcz parafii świętego Floriana Zdzisław Surowaniec
Wigilię zorganizował w poniedziałek Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, skupiający osoby z terenu Stalowej Woli i Niska.

Zjawili się rzemieślnicy i przedsiębiorcy oraz władze miasta i powiatu ze Stalowej Woli i Niska. Powitał wszystkich starszy cechu Antoni Kłosowski.

Proboszcz parafii świętego Floriana, zanim pobłogosławił opłatki, powiedział: - Święta Bożego Narodzenia zachęcają nas do tego, abyśmy byli razem. Zapytajmy miłosiernego serca Jezusa „czego pragniesz Jezu”, a usłyszymy „miej serce”. Kiedy będziemy mieli serce dla innych, wtedy niebo będzie pośród nas. Obyśmy więc to serce okazywali sobie.

Duszpasterz rzemieślników ksiądz Krzysztof Rusiecki przypomniał, że kiedy Święta Rodzina szła i szukała miejsca na odpoczynek, nie znaleźli miejsca dla siebie. - Od żłóbka musi płynąć nie tylko sentyment, ale i konkret. Ważni są ludzie, bardziej niż „ważne sprawy”. Święta Rodzina wciąż niepokoi, wędrując od stuleci - powiedział kapłan.

Oprawę muzyczną z kolędami zrobił Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy” Miejskiego Domu Kultury, akompaniował Bartosz Kanach. Na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne dania.

Stalowowolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców na koniec ubiegłego roku zrzeszał 154 zakłady. W stosunku do roku poprzedniego przybyło 8, a ubyło 5. Od kilku lat liczba zrzeszonych zakładów utrzymuje się na podobnym poziomie. Minimalnie zwiększyła się liczba zakładów szkolących jak i liczba szkolonych uczniów - fryzjer – 86, cukiernik – 50, mechanik pojazdów samochodów – 34, piekarz – 8, sprzedawca – 17, kucharz – 8, monter instalacji i urządzeń sanitarnych – 5, stolarz – 4.

Możliwość poznawania przez młodzież podstaw zawodu na praktykach oznacza lepsze przygotowanie do osiągnięcia odpowiedniego wykształcenia i zdobycia uprawnień do zawodu, poszukiwanego na rynku, co oznacza dobrze płatną i stabilną pracę. Cech ma dobre kontakty z Wyższą Szkołą Ekonomiczną. Starszy cechu Antoni Kłosowski postarał się, aby właściciele firm i spółek, którzy kształcą uczniów, mieli zaliczone kursy pedagogiczne. Te działania sprawiły, że jego działalność jest dobrze odebrana przez członków cechu. Cech kieruje na kursy członków, aby poznawali zasady prowadzenia biznesu i zdobywania dopłat.

Organizowane są szkolenia z bhp dla osób kierujących pracownikami. Są także spotkania informacyjne dotyczące zmian w przepisach podatkowych, prawie pracy, opłacania składek ZUS. W cechu zatrudniony jest lekarz medycyny pracy. W ubiegłym wydał 292 orzeczenia o braku przeciwwskazań do pracy na określonych stanowiskach oraz przeprowadził 49 badań sanitarno – epidemiologicznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10



Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!



Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze




Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]



Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. WOLNA WIGILIA I WIELKI PIĄTEK

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie