W Krośnie siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg grały nie tylko przeciwko rywalkom, ale także… arbitrom

/PISZ/
M. Radzimowski
Lider grupy czwartej drugiej ligi siatkarek drużyna Karpat Krosno okazała się lepsza od zespołu Anser-Siarki Tarnobrzeg. Szkoda tylko, że przyjezdne wróciły do domów zniesmaczone kontrowersyjnymi ich zdaniem decyzjami arbitrów.

Karpaty Krosno - Anser-Siarka Tarnobrzeg 3:1 (21:25, 25:18, 25:21, 25:16).
Anser-Siarka: Mokrzycka, Pusz, Mysiak, Jabłońska-Żak, Jabłońska, Ryznar - Peret (libero), Surowiec-Zych, Chorzępa, Szubert, Wacławczyk.

Przed meczem działaczom tarnobrzeskiego klubu udało się potwierdzić do gry w ich drużynie Magdalenę Chorzępę, po kontuzji wróciła także Małgorzata Wacławczyk. Nie wystarczyło to jednak do pokonania krośnianek.

KARTKA DLA TRENERA

Pierwszy set od początku do końca przebiegał pod dyktando tarnobrzeżanek, w drugim dla odmiany górą dominowały gospodynie. "Cuda" zaczęły się dziać w połowie trzeciej partii. Nasz zespół wygrywał 14:10, jednak po chwili zrobiło się 14:12. W tym momencie arbitrzy podjęli kontrowersyjna decyzje na korzyść gospodyń.

- Zapytałem arbitra dlaczego obu drużyn nie traktuje jednakowo. Ten jednak poszedł poskarżyć się do głównego. Nie wiem co mu powiedział, ale faktem jest, że dostałem żółtą kartkę - mówił nam po meczu szkoleniowiec tarnobrzeskich siatkarek Andrzej Dróbkowski.

Zrobiło się 14:14, ale siatkarki Anser-Siarki odzyskały prowadzenie, było 21:19.
- I znów nie popisali się sędziowie, znów były nerwowe chwile, "odebrano" nam ochotę do gry, dziewczyny się "zagotowały" - mówił trener.

Szerzej o sobotnim spotkaniu w Krośnie napiszemy w poniedziałkowym Echu Sportowym.