Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W niżańskiej "trójce" papierowy dziennik idzie do lamusa

Konrad SINICA [email protected]
Katarzyna Ostojska i Elżbieta Ozga, dyrektor i wicedyrektor szkoły cieszą się z wprowadzenia nowego systemu. Do gromadzenia danych wystarczy teraz komputer, nie ma potrzeby zakładania sterty dzienników.
Katarzyna Ostojska i Elżbieta Ozga, dyrektor i wicedyrektor szkoły cieszą się z wprowadzenia nowego systemu. Do gromadzenia danych wystarczy teraz komputer, nie ma potrzeby zakładania sterty dzienników. Konrad Sinica
Zespół Szkół numer 3 Nisku poszedł z duchem czasu i wprowadza nowinki technologiczne

Niżańska "trójka" jako jedyna szkoła na terenie gminy wprowadziła e-dziennik zamiast jego papierowej formy. W poprzednim roku szkolnym system był testowany i doskonale się sprawdził. Teraz e-dziennik całkowicie zastąpił swój tradycyjny odpowiednik.

Wprowadzenie e-dziennika w Zespole Szkół numer 3 Nisku było poprzedzone roczną próbą. W poprzednim roku szkolnym funkcjonowały jeszcze obie formy dziennika - papierowa i elektroniczna. System sprostał wymaganiom i od września dziennik elektroniczny jest jedyną formą dokumentacji przebiegu nauczania i działalności szkoły we wszystkich jej obszarach.

DOSTĘP Z KAŻDEGO KOMPUTERA

Na wprowadzenie e-dziennika szkoła uzyskała pisemną zgodę organu prowadzącego, placówkę doposażono w sprzęt elektroniczny zapewniający sprawne funkcjonowanie dziennika oraz stworzono warunki do rejestrowania, przechowywania i zabezpieczenia danych stanowiących dziennik.

E-dziennik jest bardzo wygodny, zarówno dla nauczycieli, jak i samych uczniów oraz ich rodziców. Do systemu można zalogować się z każdego komputera z dostępem do Internetu. Wystarczy znać login i hasło. Nauczyciele do e-dziennika wprowadzają tematy lekcji, listy obecności i oceny. Za pomocą systemu mogą też powiadomić uczniów i rodziców o zbliżającej się klasówce. Rodzic lub uczeń może sprawdzić każdą ocenę, kto i za co ją wystawił oraz jaka jest jej waga.

E-dziennik umożliwia prowadzenie szczegółowych statystyk. W prosty sposób można wyliczyć chociażby średnią ocen i frekwencję oraz stworzyć przejrzyste rankingi i zestawienia. Wszystko może być zobrazowane za pomocą wykresów. Możliwości są ogromne, a najważniejsze, że system wykonuje całą pracę automatycznie.

MONITOROWANIE UCZNIA

- Nauczyciele podkreślają, że dzięki jego wprowadzeniu mają lepszy kontakt z rodzicami - mówi Katarzyna Ostojska, dyrektor szkoły. - Posiadający osobiste konta rodzice mają możliwość monitorowania frekwencji i postępów w nauce swoich dzieci, otrzymują także bieżące informacje o ich zachowaniu, wiadomości o zebraniach, akcjach, konkursach czy sprawdzianach.

- Nauczyciele nie muszą przygotowywać wykazów z ocenami na wywiadówki, po prostu drukują je z e-dziennika - dodaje wicedyrektor Elżbieta Ozga.

- Rodzice także doceniają e-dziennik. Z rozmów z nimi wynika, że są zadowoleni z możliwości takiej formy kontaktu ze szkołą, usprawiedliwiania nieobecności czy zwalniania z zajęć. Mimo opinii oponentów, w szkole nie stwierdzono pogorszenia się frekwencji rodziców na zebraniach z wychowawcami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie