W połowie listopada ruszy proces oskarżonych o zbrodnię w...

  W połowie listopada ruszy proces oskarżonych o zbrodnię w Racławicach

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W połowie listopada ruszy proces oskarżonych o zbrodnię w Racławicach
  14 listopada przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu ma ruszyć proces 22-letniego Przemysława S. i 34-letniego Artura D., oskarżonych o to, że wspólnie i w porozumieniu dokonali brutalnego zabójstwa 89-letniej mieszkanki Racławic koło Niska. Odpowiedzą również za kradzież z włamaniem.
  W połowie listopada ruszy proces oskarżonych o zbrodnię w Racławicach
  Sąd wyznaczył już termin rozpoczęcia sprawy, której okoliczności w sierpniu ubiegłego roku wstrząsnęły opinią publiczną. O tym, że mocniejsze dowody przemawiające za winą młodszego z oskarżonych może świadczyć fakt, iż przebywa on w tymczasowym areszcie - wobec starszego ze współoskarżonych areszt uchylono i będzie on odpowiadał z wolnej stopy.

  Do zbrodni opisanej aktem oskarżenia doszło w nocy z 7 na 8 lipca ubiegłego roku - najpierw sprawcy ukradli warte tysiąc złotych narzędzia budowlane na szkodę Krzysztofa W.

  - Po dokonaniu włamania oskarżeni spożywali alkohol i zażywali środki odurzające. Następnie weszli na posesję należącą do Genowefy B. Z uwagi na to, że drzwi wejściowe do domu pokrzywdzonej nie były zamknięte na klucz, weszli do środka i bez żadnego racjonalnego powodu ją zaatakowali - informuje prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

  - Zadawali jej wielokrotnie z dużą siłą uderzenia młotkiem w okolice twarzy i górnej części ciała, powodując liczne obrażenia, które spowodowały zgon pokrzywdzonej.

  Młodszy ze sprawców - Przemysław S. został zatrzymany tydzień po zbrodni, Artur D. - zarzuty usłyszał trzy tygodnie później.
  Przemysław S. przyznał się do dokonania zbrodni, opisując jej przebieg i wskazał miejsce w lesie, gdzie zakopał zakrwawiony młotek. Jego wspólnik nie przyznał się - Artur D. wykluczył swój udział zarówno we włamaniu i kradzieży jak i w zabójstwie kobiety.

  Z opracowanych na potrzeby śledztwa i procesu opinii sądowo-psychiatrycznych wynika, że oskarżeni w chwili dokonania zarzucanych im czynów mieli zachowaną pełną zdolność rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

  Obu sprawcom, którzy 14 listopada staną przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu grozi kara w przedziale 8 - 15 lat więzienia, 25 lat więzienia lub dożywocie.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

  (Źródło:vivi24)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo