Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Sandomierzu proklamowano Światowy Dzień NieZwykłości. Ustanowiono rekord w jednoczesnym śpiewaniu piosenki "Lubmy się trochę" [WIDEO]

Klaudia Tajs
Ustanowienie Dnia NieZwykłości w Sandomierzu poprzedziło ustanowienie rekordu Polski we wspólnym odśpiewaniu piosenki Wojciecha Młynarskiego "Lubmy się trochę".
Ustanowienie Dnia NieZwykłości w Sandomierzu poprzedziło ustanowienie rekordu Polski we wspólnym odśpiewaniu piosenki Wojciecha Młynarskiego "Lubmy się trochę". K. Tajs
- Ogłaszamy, że 27 czerwca to pierwszy dzień, kiedy na naszej planecie obchodzony będzie Dzień NieZwykły - zapowiedzieli w niedzielne popołudnie na Bulwarze Piłsudskiego w Sandomierzu organizatorzy Festiwalu Filmów NieZwykłych. Ustanowienie Dnia NieZwykłości poprzedziło ustanowienie rekordu Polski we wspólnym odśpiewaniu piosenki Wojciecha Młynarskiego "Lubmy się trochę".

– W tym roku chcemy podkreślić nasz optymizm i nadzieję na zakończenie izolacji społecznej i na wyjście z pandemii - mówiła Katarzyna Kubacka-Seweryn – pomysłodawczyni i dyrektor Festiwalu. - Przypomnimy słynną piosenkę Wojciecha Młynarskiego „Lubmy się trochę”. To nasz manifest, przesłanie, które wysyłamy w świat. 27 czerwca, w dniu 80. urodzin Krzysztofa Kieślowskiego – reżysera, który poszukiwał niezwykłości w codziennym życiu każdego z nas, ogłosimy Światowy Dzień NieZwykłości. Bardzo ważne jest dla mnie przypomnienie, że warto doceniać każdą chwilę, szukać spełnienia, radości w małych szczęściach, w prostych czynnościach, codziennych zmaganiach. Taka jest również idea, która przyświeca naszemu Festiwalowi. Dostrzeżono to i podkreślono także w Strategii Budowy Marki Miasta Sandomierz, które promowane jest jako miasto szczęścia i optymizmu. Parafrazując zdanie Kieślowskiego: robimy ten Festiwal, żeby porozmawiać z ludźmi. Nie chcemy rozmawiać o byle czym, bo na to szkoda czasu. Szkoda po prostu życia.

Po wstępie przyszedł czas na wspólne odśpiewanie piosenki Wojciecha Młynarskiego pod tytułem "Lubmy się trochę". Na zaproszenie organizatorów w ustanowieniu rekordu wspólnego śpiewania odpowiedziało ponad 200 osób. To festiwalowi goście, osoby znane ze świata muzyki, teatru, filmu, jak również festiwalowi wolontariusze, mieszkańcy i turyści. W rolę prowadzącego i nadającego ton wcielił się syn Wojciecha Młynarskiego - Jan Młynarski.

Każdy otrzymał słowa piosenki i po próbnym śpiewie wspólnie zaśpiewano utwór Wojciecha Młynarskiego.

Zwieńczeniem wydarzenia był rejs po Wiśle statkiem Syrenka z udziałem zespołu Warszawskie Combo Taneczne. Podczas rejsu przypomniano, że Festiwal Filmów NieZwykłych obchodzi w tym roku 18 urodziny. Dla wszystkich gości był tort, który ufundował i przekazał na ręce organizatorów Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie