Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnobrzegu powstaje Ośrodek Szkolenia Sportowego z prawdziwego zdarzenia

/PISZ/
Umowę akceptującą podpisanie Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży, który powstał przy Gimnazjum nr 2 podpisali Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz (pierwszy z lewej) oraz prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń (drugi z lewej).
Umowę akceptującą podpisanie Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży, który powstał przy Gimnazjum nr 2 podpisali Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz (pierwszy z lewej) oraz prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń (drugi z lewej). Dariusz Bajor
W Tarnobrzegu młodzi entuzjaści piłki nożnej będą rozwijać piłkarskie talenty. Powstaje tu Ośrodek Szkolenia z prawdziwego zdarzenia.

Dwudziestu czterech uczniów od września będzie mogło uczęszczać do profesjonalnej klasy sportowej o kierunku piłka nożna. Właśnie ruszył nabór. Wszystko dzięki utworzeniu w Tarnobrzegu Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży. Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, podpisał porozumienie z Kazimierzem Greniem, prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
W środę marca ruszył nabór do tarnobrzeskiego Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży, który powstał przy Gimnazjum nr 2. Jest to drugi tego typu Ośrodek na Podkarpaciu i jedyny w północnej części województwa. W podpisaniu umowy oprócz Prezydenta Tarnobrzega i prezesa Podkarpackiego ZPN udział wziął także wiceprezes Związku Tadeusz Kulik oraz Maria Nabrzeska - skarbnik Tarnobrzega.

- Chcę podziękować prezesowi Kazimierzowi Greniowi za całą przychylność i za utworzenie właśnie w naszym mieście Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży (GOSSM - przyp. pisz). Jest to ogromne wyróżnienie dla Tarnobrzega. Jestem pewien, że chętnych, młodych, utalentowanych piłkarzy nam nie zabraknie - mówił prezydent Norbert Mastalerz.

PROFESJONALNA OPIEKA

Według założeń, uczniowie spoza Tarnobrzega będą zakwaterowani w internacie przy ulicy Świętej Barbary. Uczniowie będą mieli zapewnioną wykwalifikowaną kadrę trenerską, opiekę medyczną oraz psychologiczną. Korzystać będą z profesjonalnej bazy szkoleniowej. Do swojej dyspozycji będą mieć między innymi basen, sale gimnastyczne, siłownię, Orliki, kompleks boisk piłkarskich na Zwierzyńcu, obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczniowie będą mieli także zapewnione darmowe posiłki. Będą również wyposażeni w sprzęt sportowy, treningowy i meczowy, dresy, obuwie, a także badania lekarskie. Za darmo będą również uczestniczyć w obozach i zgrupowaniach szkoleniowych.
Szkolenie sportowe w klasach piłkarskich prowadzone będzie na etapie szkolenia specjalistycznego w ramach programu i planu szkolenia sportowego Polskiego Związku Piłki Nożnej, w obowiązkowym tygodniowym wymiarze co najmniej 14 godzin, równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwego dla gimnazjum. Zajęcia piłkarskie prowadzić będą trenerzy pierwszej i drugiej klasy.

- Tarnobrzeg może pochwalić się bardzo dobrą bazą sportową, życzliwymi i bardzo zaangażowanymi ludźmi oraz długą tradycją piłkarską. Dlatego jestem pewien, że Ośrodek będzie się tu bardzo dobrze rozwijał, a chętnych do nauki na pewno nie zabraknie. Według założeń najlepsi uczniowie-sportowcy trafią do podkarpackiej kadru piłkarskiej. Później ze wszystkich ośrodków będą powoływani członkowie reprezentacji Polski. Jest to ogromna szansa dla tych młodych ludzi i z pewnością wielu ją wykorzysta. Ośrodek daje ogromne możliwości. Rodzice mogą być spokojni o rozwój swoich dzieci i to nie tylko pod względem sportowym. Bo tutaj akurat nie liczą się tylko "nogi", ale i głowa - stwierdził Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

WYGRALI Z DĘBICĄ

Tarnobrzeg o możliwość utworzenia GOSSM rywalizował z Dębicą. Ostateczną decyzję podjął Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Za kandydaturą Tarnobrzega głosowało szesnastu spośród dwudziestu jeden członków.

Ośrodek będzie funkcjonował pod opieką PZPN i w dużej mierze będzie finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Co najważniejsze, rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów związanych z uczęszczaniem dzieci do klasy sportowej.

- Jako samorząd tarnobrzeski, bardzo mocno inwestujemy w infrastrukturę sportową. Liczymy, że w ten sposób zachęcimy młodych ludzi do czynnego uprawiania sportu. Mamy bardzo bogate tradycje piłkarskie. Pragnę bardzo serdecznie podziękować prezesowi Greniowi i całemu zarządowi, za zrozumienie. W poprzedniej kadencji zabrakło trochę determinacji w działaniu, mimo że taką determinację i chęci wykazywał dyrektor Gimnazjum Grzegorz Kokoszka, aby taki ośrodek był prowadzony w Tarnobrzegu. Zawsze podkreślam w naszym mieście jest miejsce dla wielu dyscyplin sportu - dodaje Prezydent Mastalerz.

- Wybór Gimnazjum nr 2 jako lokalizacji tego Ośrodka nie był przypadkowy. Zdecydowała o tym doskonała baza dydaktyczna, pełnowymiarowe boisko trawiaste, boisko ze sztuczną nawierzchnią, treningowe boiska trawiaste, dwie sale gimnastyczne, siłownia, wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna i trenerska, doświadczenie w prowadzeniu klas sportowych, funkcjonujących w naszej szkole od 2004 roku, także wieloletnia współpraca z Klubem Sportowym Siarka, bliskie sąsiedztwo internatu dla młodzieży oraz usytuowanie szkoły w pobliżu innych obiektów sportowych - mówił Grzegorz Kokoszka, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie