Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Tarnobrzegu pracują nad nowymi planami zagospodarowania

Klaudia Tajs
O zapisach i propozycjach w projekcie studium na spotkaniu mówili od lewej: prezydent Grzegorz Kiełb i zastępcy WojciechBrzezowski i Józef Motyka.
O zapisach i propozycjach w projekcie studium na spotkaniu mówili od lewej: prezydent Grzegorz Kiełb i zastępcy WojciechBrzezowski i Józef Motyka. Klaudia Tajs
Mieszkańcy Tarnobrzega mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, którego nowy projekt jest już do wglądu. Pierwsze spotkanie w magistracie z udziałem projektanta studium i władz miasta pokazało, że są zapisy, które wywołują niepokoje i dyskusje.

Turystyka po siarce

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego to dokument wyznaczający politykę przestrzenną gminy. Stanowi on podłoże do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, czyli dokumentów planistycznych, prawa miejscowego, według których wydaje się między innymi pozwolenia na budowę. Poprzednie studium zostało uchwalone przez Radę Miasta w 2003 roku.

Jak przyznała Joanna Świtlińska-Robutka, główny projektant nowego studium, które posiada już pozytywną opinię konserwatora, naniesienie zmian było krokiem koniecznym z kilku powodów. Przede wszystkim należy zastąpić lukę po przemyśle siarkowym. - Najważniejszym punktem są usługi turystyki, które możemy wyznaczyć przy jeziorze - mówiła Joanna Świtlińska-Robutka. - Na obszarze Parku Technologicznego są wyznaczone tereny usługowo-przemysłowe. Uwzględniliśmy wnioski mieszkańców pod zabudowę mieszkaniowo-usługową i mieszkaniową.

Przedstawicielka Gimnazjum numer 3 pytała o zapis w studium mówiący o tym, że w miejscu gdzie stoi szkoła, przewidziana jest placówka o charakterze
Przedstawicielka Gimnazjum numer 3 pytała o zapis w studium mówiący o tym, że w miejscu gdzie stoi szkoła, przewidziana jest placówka o charakterze handlowym.
Klaudia Tajs

Mieszkańcu zgłoś uwagę
Wtorkowe spotkanie z projektantem studium pokazało, że mieszkańcy zapoznali się z projektem dokumentu. Były uwagi do proponowanych w dokumencie rozwiązań drogowych czy zabudowy handlowej, jak również obecnie obowiązującego planu miejscowego na osiedlu Podłęże.

Swoje uwagi mieszkańcy mogą zgłaszać pisemnie do 13 grudnia prezydentowi miasta. Po ich uwzglednieniu, projekt studium ponownie zostanie wystawiony do publicznej dyskusji. Ostatecznie o przyjęciu nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla miasta Tarnobrzega zdecydują miejscowi radni.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie