dor, PK, JKM
Archiwum
W weekend 17-18.04.2021 gra świętokrzyska trzecia liga piłkarska. Zobacz wyniki i tabelę.

Korona II Kielce – Avia Świdnik 0:3 (0:1)
Bramki: Roman Mykytyn 38, Piotr Darmochwał 57, Wojciech Białek 58.
Korona II: Osobiński 4 – R. Turek 3 (59 Rozmysłowski), Kośmicki 4, Michał Dziubek 3, M. Kiełb 4 – K. Turek 3 (59 Piróg 4), Słabosz 5 (76 Mi. Zawadzki) – Zwoźny 4 (59 Cukrowski), P. Lisowski 5, Bielka 3 (46 Więckowski 3) – J. Rybus 4.
Avia: Szelong – Maluga, Górka, Mykytyn, Dobrzyński – D. Wójcik, Darmochwał (76 Poleszak), Uliczny (73 Zdunek) – Oziemczuk (67 Cielebąk), Szpak (73 Kompanicki), Białek.
Żółte kartki: Darmochwał, Górka.
Sędziował: Tomasz Tatarzyński (Kraków).

Mecz z zespołem prowadzonym przez Łukasza Mierzejewskiego, pięciokrotnego reprezentanta Polski seniorów, mistrza Europy U-18 2001 i wicemistrza Europy U-16 1999 zapowiadał się na bardzo trudny dla Korony II. Taki był, bo Avia to dobrze zorganizowana ekipa, z kilkoma indywidualnościami z prawie 39-letnim Wojciechem Białkiem i Kamilem Oziemczukiem, byłym futbolistą AJ Auxerre. Goście mogli wyjść na prowadzenie po błędzie Jakuba Osobińskiego. Bramkarz Korony II podał piłkę Damianowi Szpakowi, który lobował, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W odpowiedzi obok słupka strzelał Jakub Rybus, a potem dobrą okazję miał Adrian Bielka. Avia jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie.
W 38 minucie po rozegraniu wolnego Roman Mykytyn nie dał szans Osobińskiemu. Po przerwie w ciągu kilkudziesięciu sekund kielczanie zostali odarci ze złudzeń. Przy rzucie rożnym w 57 minucie nie interweniował żaden z piłkarzy z Kielc i Piotr Darmochwał dołożył nogę. Po chwili sam na sam z bramkarzem wyszedł Wojciech Białek, który wyprzedził dużo młodszych zawodników Korony II i strzelił trzeciego gola. Ambitnie grający podopieczni Marka Mierzwy nic nie wskórali i wyraźnie przegrali z lepszym od siebie zespołem ze Świdnika. – Brakowało nam punktów, a w Kielcach zasłużyliśmy na wygraną – skomentował Łukasz Mierzejewski, trener Avii. – Rywal był dojrzalszy piłkarsko – dodał Marek Mierzwa, opiekun Korony II, która znajduje się w coraz trudniejszym położeniu.

Wisła Sandomierz - Wisła Puławy 1:4 (0:2)
Bramki:
Marcel Tyl 56 z karnego - Michał Jurewicz 6 samobójcza, Emil Drozdowicz 29, 53, 90+1.
Wisła S.: Jurewicz – Pieniążek, Kajpust, Sudy, Wiśniewski (20. Nikołaj) - Stańczyk, Taranek (69. Kopczak), Tyl, Chmielowiec (81. Diel), Zawiślak – Matuszewski (46. Klockowski).
Wisła P.: Owczarzak – Kuban, Pielach, Cyfert, Cheba (65. Brągiel) – Puton, Wiech, Kondracki (65. Kondracki), Bartosiak (65. Paluchowski), Kacprzycki (76. Ednilson) – Drozdowicz.
Żółte kartki: Wiśniewski, Kajpust (Wisła S.), Cheba (Wisła P.).
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Jesienią sandomierzanie przegrali w Puławach 2:3 po wyrównanym, zaciętym meczu. Rewanż w niczym nie przypominał tamtego pojedynku. Bardziej przypominał zimowy sparing obu zespołów, w którym puławianie wygrali 6:0.

Stroną dominującą od pierwszej do ostatniej minuty była ekipa lidera z Puław. Goście objęli prowadzenie w 6 minucie po strzale Emila Drozdowicza i błędzie bramkarza naszego zespołu. Drozdowicz był bohaterem meczu, zdobył trzy bramki, a jeszcze jednej sędzia mu nie uznał z powodu spalonego. Pierwszą i trzecią strzelił w podobny sposób - po podaniu z głębi pola i błędach defensywy rywala, a trzecią po rzucie rożnym wykonanym przez Krystiana Putona.

Gospodarze próbowali się odgryzać, ale zwykle dobrze interweniował bramkarz lidera. Poza rzutem karnym z 56 minuty, pewnie wykonanym przez Marcela Tyla.

KS Wiązownica - ŁKS Probudex Łagów 0:2 (0:1)
Bramki: Adam Imiela 9, Michał Mydlarz 60.
ŁKS Probudex: Banach – Krzeszowski, Wilk, Ślefarski – Borowiak, Mydlarz, Gierczak (60. Rogala), Rogoziński, Szałas (80. Baran) – Imiela (88. Grzela), Amarildo (60. Szymański ).
Wiązownica: Cynar – Michalik (68. Kmiotek), Gliniak, Zając, Mac, Bentkowski (70. Gil) - A. Kasia, Rop, Janiczak - Róg (68 Kumor), Trochim.
Żółta kartka: Mac (Wiązownica).
Sędziował: Mikulski (Lublin).

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gości. W 9 minucie Adam Imiela strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy, wyprowadzając ŁKS na prowadzenie. Od tego momentu do końca pierwszej połowy, przyjezdni wyraźnie zadowoleni z prowadzenia cofnęli się. Momentami bronili się całym zespołem na swojej połowie. Gospodarze mieli przewagę, jednak niewiele z niej wynikało. Bili głową w mur. Mądra gra w defensywie gości nie pozwoliła w pierwszej odsłonie na stworzenie klarownej sytuacji podopiecznym Jacka Piszczka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Strona przeważającą był zespół gospodarzy, jednak ciągle miejscowi nie mogli stworzyć sobie sytuacji bramkowej. Goście nastawili się na kontry. I po jednym z takich wypadów w 60. minucie Michał Mydlarz podwyższył prowadzenia zawodników z Łagowa. Do końca meczu mimo przewagi i ataków miejscowych, wynik meczu nie uległ już zmianie.

- Cały mecz był pod nasza kontrolą. Szybko zdobyliśmy gola, potem dobrze się broniliśmy i próbowaliśmy strzelić drugą bramkę, co się udało. Grając w ataku pozycyjnym na połowie rywala szanowaliśmy piłkę – chwalił swój zespół trener ŁKS Probudex, Ireneusz Pietrzykowski.

Wólczanka Wólka Pełkińska - KSZO 1929 Ostrowiec Św. - odwołany z powodu złego stanu boiska

Siarka Tarnobrzeg - Sokół Sieniawa 2:1 (1:0), Mateusz Janeczko 8 z karnego, Dawid Bałdyga 69 - samobójcza 89.

Chełmianka Chełm - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1), Piotr Mroziński 18.

Jutrzenka Giebułtów - Podlasie Biała Podlaska 2:4 (1:3), Mateusz Majcherczyk 2, Sławomir Zeszczuk 73 - Kamil Kocoł 12, Eryk Kobza 27, samobójcza 36, Gabriel Mierzwiński 70.

Podhale Nowy Targ - Stal Kraśnik 1:1 (1:0), Juliusz Molis 45+1 - Bartosz Dyszy 78.

Lewart Lubartów - Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (2:0), Krystian Żelisko 9, 27, Konrad Nowak 90.

Wisłoka Dębica - Cracovia II Kraków 3:1 (3:1), Sebastian Fedan 24 z karnego, 31, Kamil Rębisz 35 - Kacper Nowicki 36.

21. Hetman Zamość 28 7 20–93

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: