Walczyli o półfinał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu

Grzegorz Lipiec
Napastnik rezerw Siarki Tarnobrzeg Krzysztof Ropski strzelił w środę trzy gole drugiej ekipie Stali Stalowa Wola. Grzegorz Lipiec
W środę odbyły się mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola. Awans rezerw Siarki, Sokoła Sokolniki, Olimpii Pysznica oraz LZS-u Jadachy.

Sokół Sokolniki - Unia Nowa Sarzyna 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Marcin Chmiel 17, 2:0 Maciej Michalewski 63.
Sokół: Kuszaj - B. Szymański, Szewc, Michalewski, Jarosz - Koselak (63 R. Szymański), Kowalski, Adamczyk, Szustak, Marzec (81 Rękas) - Chmiel (68 Fietko).
Unia: Żuraw - Rogowski (46 Sarzyński), Pieróg, Wośko (73 Filip), Bielak - Bigas żk, M. Błajda (27 Wiatr), Wołoch, Florek, K. Błajda - Madej.
Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzega.

W środę odbyły się ćwierćfinałowe spotkania Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola. W Sokolnikach miejscowy Sokół nieźle poradził sobie z czwartoligową Unią Nowa Sarzyna. Już w pierwszej połowie zespół z powiatu tarnobrzeskiego wyprowadził Marcin Chmiel. Po przerwie Sokół „ukąsił” po raz drugi. Tym razem strzelcem gola był wychowanek Siarki Tarnobrzeg, Maciej Michalewski.
Lider stalowowolskiej klasy okręgowej pokonał wyżej notowanego rywala i zapewnił sobie awans do półfinału tych rozgrywek.

Siarka II Tarnobrzeg - Stal II Stalowa Wola 5:3 (2:1)
Bramki:
1:0 Krzysztof Ropski 3, 2:0 Konard Zaradny 35, 2:1 Grzegorz Janiszewski 45, 2:2 Mateusz Wójcik 47, 3:2 Konrad Zaradny 72, 4:2 Krzysztof Ropski 75, 5:2 Krzysztof Ropski 84, 5:3 Kacper Śpiewak 90.
Siarka II: Jedynak - Wawrylak, Beszczyński, Barteczko, Głaz - Kabała, Furgacz, Woźniak, Zaradny (85 Majcher) - Ropski (90 Matysiak), Sztuka (80 Lubowicki).
Stal II: Frątczak - Kuliś, Wawrzyniak, Janiszewski, Wojtusik (80 Jachim) - Myszak (46 Stelmach), Śpiewak, Szulich (75 Trylowski), Wójcik, Jonkisz - Łętocha.

Na tarnobrzeskim Zwierzyńcu spotkały się rezerwy dwóch naszych drugoligowców: Siarki Tarnobrzeg oraz Stali Stalowa Wola.
W obu ekipach byli zawodnicy z pierwszej kadry. Siarkowcy odnieśli zwycięstwo i awansowali do półfinału rozgrywek. Trzy gole na swoim koncie zapisał Krzysztof Ropski, a dwa trafienia były dziełem Konrada Zaradnego. Stal pokazała swój charakter, bo tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Grzegorz Janiszewski. Tuż po wznowieniu gry do remisu doprowadził Mateusz Wójcik. Dopiero w kolejnych minutach trafienia Ropskiego i Zaradnego ponownie „ustawiły mecz”. - To było dobre spotkanie. Kibice, którzy pojawili się na stadionie nie mogli żałować - powiedział po spotkaniu Andrzej Kasiak, trener rezerw Stalówki.

W pozostałych spotkaniach ćwierćfinału Pucharu Polski: LZS Jadachy - Sokół Kamień 5:4 (2:0), awans: LZS Jadachy, Samtel Zbydniów - Olimpia Pysznica 1:4 (1:2), awans: Olimpia Pysznica.