sol, sec, ds, kp, kostek
Sprawdź wyniki ostatnich meczów w klasach okręgowych na Podkarpaciu
Sprawdź wyniki ostatnich meczów w klasach okręgowych na Podkarpaciu Anna Jajkiewicz
W weekend o punkty walczyli piłkarze w klasach O Dębica, Jarosław, Krosno, Rzeszów i Stalowa Wola. Poniżej przedstawiamy komplet wyników.

O DĘBICA

W meczu na szczycie górą lider z Ropczyc, który nie stracił w tym sezonie żadnych punktów. Gościom z Pustkowa-Osiedla nie pomógł fakt, że ich trener Piotr Kozioł dobrze zna Błękitnych, bo właśnie z tego klubu przyszedł do Chemika. Spadkowicz już w początkowych minutach zdobył dwa gole i dowiózł ten wynik do końca. Powiększył dzięki temu swoją i tak sporą przewagę nad wiceliderem, bo Victoria tylko zremisowała w Żyrakowie. Drugi ze spadkowiczów, Czarni Trześń, w doliczonym czasie uratował punkt w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem – LKS Pustków. Gospodarze też nie mogli powiedzieć, że grali u siebie, ponieważ mecz odbył się na stadionie pobliskiego Chemika. Powodem było rozpoczęcie prac przy przebudowie obiektu w Pustkowie.

W samej końcówce po trzy punkty sięgnęła Czarnovia, która zadała dwa ciosy Sparcie. Z drużyn broniących się przed spadkiem najbardziej zyskała Ostrovia, która efektownie wygrała ze Smoczanką. Większość jej najbliższych w tabeli konkurentów przegrała swoje mecze, dzięki czemu beniaminek z Ostrów Baranowskich nadrobił dystans. Na punktową zdobycz nadzieję miał także nowicjusz z Siedlanki, który do przerwy prowadził dwiema bramkami z rezerwami Sokoła, ale mocny finisz kolbuszowian obdarł gości ze złudzeń. Kiepską passę zakończyli piłkarze Radomyślanki. Po pięciu z rzędu meczach bez zwycięstwa, drużyna z Radomyśla Wielkiego przed własną publicznością pokonała niżej notowany zespół z Golemek.

Ropczyce – Chemik 2:0 (2:0)

Bramki: M. Ogrodnik 6, Bieniek 10.

Ropczyce: Bolon ż – Kukla (90 J. Ogrodnik), Darłak, Rudny, A. Ogrodnik, Orzech, M. Ogrodnik ż (85 Czarnik), Świętoń (46 Świętoń), Bieniek (88 Wójtowicz), Siepierski, Zawiślak. Trener Rafał Rudny.

Chemik: Papiernik – Kucharski, Kopacz, Ziemiński, Tomaszewski, Haracz, Gołąb ż (46 Strózik), Hajnas, Nędza (86 Rubach), Gawęda ż, Jezuit. Trener Piotr Kozioł.

Sędziował: Kosiek (Jasło).

POZOSTAŁE WYNIKI: Ostrowy Baranowskie – Smoczanka 4:1 (2:0) M. Parys 9, 58, B. Szalony 25, 47 – Myjak 73;
Radomyśl Wielki – Golemki 2:1 (2:0) Szlachetka, Łękawa – Król; Wisłoka II – Wolica Piaskowa 4:0 (2:0); Chorzelów – Czarna 0:2 (0:0) Piekarczyk 90, Labak 90+2; Sokół II – Siedlanka 4:2 (0:2) Chmielowiec 59, 82, Tetlak 79, Misko 85 – A. Rajpold 18, Muniak 22; LKS Pustków – Trześń 2:2 (0:1) M. Mączka 74, M. Krawczyk 78 – M. Dopart 40, D. Pytel 90+2-sam.; Żyraków – Czermin 1:1 (1:1) Adamczak 29 – Soboń 22.

O JAROSŁAW

Lider musiał sporo się namęczyć, aby z Pruchnika wywieźć komplet punktów. W meczu padła tylko jedna bramka, za to fauli i kolorowych kartoników było pod dostatkiem. Piast wygrał w Gorliczynie, a decydujące bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach. Fatalną serię kontynuuje Huragan, tym razem przegrał wysoko w Horyńcu, który po tym zwycięstwie złapał kontakt z drużynami walczącymi o utrzymanie. Promyk uporał się z Startem Lisie Jamy, a losy meczu rozstrzygnął praktycznie w pierwszej połowie. Po przerwie kolejną bramką przypieczętował zwycięstwo. Sześć bramek padło w Morawsku. Goście szybko odpowiadali na każde trafienie Płomienia. Cenne trzy punkty wywiozły z Laszek Gorzyce, zaś Biało-Czerwoni uporali się z ostatnią w tabeli Kańczugą, choć o komplet punktów musieli się martwić do ostatniej minuty spotkania.

Wicelider z Przeworska bez problemu pokonał w Piwodzie miejscowy Santos. Gospodarze pozostawali w grze do 57 minuty, do czasu, gdy goście trafili po raz drugi, a potem zdominowali obraz gry tworząc sporo okazji bramkowych, z czego część wykorzystali. Santos w meczu z byłym IV ligowcem sytuacji miał jak na lekarstwo, a jeżeli już znajdował się blisko bramki to albo interweniował Jakub Bieleń, albo dobrze spisująca się defensywa gości. W Orle zadebiutowało w zespole seniorów dwóch kolejnych siedemnastoletnich juniorów: Antoni Pelc oraz Szymon Szpytma.

Santos Piwoda – Orzeł Przeworsk 0:5 (0:1)

Bramki: Kocur 30, 57, Boratyn 66, Lech 75-karny, Kielich 77.

Santos: Guziewicz – Pliszko, Skowronek (68 Chmiel), Skrzypek, Wysocki (80 Mazurkiewicz), Pietryna (68 Wielis), Kania, Krajewski, Gloc ż, Gawura ż, Wojciechowski (38 Pindak). Trener Jacek Mikłasz.

Orzeł: Bieleń – Kowal (80 Fluda), Lech, Gurak, Kocur ż, Obłoza (76 Pikuła), Majba (81 Kiełbicki), Piątek, Kielich ż (88 Szpytma), Boratyn (84 Pelc). Trener Marcin Laska.

Sędziował Szymczycha (Jarosław). Widzów 30.

POZOSTAŁE WYNIKI: Morawsko – Torki 3:3 (1:0) Serafin 44, Owarzany 60, Leśny 74 - Kiełbasa 53, Mroziński 65, Kuźniar 75-samob; Laszki – Gorzyce 1:2 (0:1) samob - K. Flak dwie; Horyniec – Gniewczyna 4:1 (1:0) Vychizhanin trzy, Pleskacz – Drzystek 90; Gorliczyna – Tuczempy 0:2 (0:1) Brud 83, Bałanda 89; Pruchnik - Lubaczów 0:1 (0:0) Hass 57; Kaszyce - Kańczuga 2:1 (2:0) Wielgosz 18, Stopa 23 - Bawor 73; Urzejowice – Lisie Jamy 4:1 (3:1) Futoma dwie, Bochnak, Dziedzic - Deda.

O KROSNO

Piłkarze Zamczyska Odrzykoń pokonali na własnym boisku Arłamów/Bieszczady Ustrzyki Dolne, sprawiając największą niespodziankę w bieżącej kolejce. Faworyzowani goście, zgodnie z planem, objęli prowadzenie dość szybko, bo po kwadransie gry i minimalną przewagę utrzymali do końca pierwszej połowy. Po przerwie miejscowi doprowadzili do wyrównania, zaś szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili w samej końcówce spotkania.

Coraz lepiej w rozgrywkach radzi sobie beniaminek z Górek. Tym razem ograł na wyjeździe Przełęcz Duklę, dzięki czemu plasuje się w środku tabeli.

Bardzo ciekawie było w Rymanowie, gdzie wicelider tabeli Start podejmował Przełom Besko. Losy meczu ważyły się do końca i właśnie w ostatnich minutach gospodarze odwrócili losy potyczki, ostatecznie wygrywając 3:2. Lider z Sanoka natomiast ponownie odniósł wysokie zwycięstwo.

Czarni Jasło – Nafta Jedlicze 2:1 (1:0)

Bramki: Fryc 18, Rodak 63 - Limberger 90+1 - karny.

Czarni: Niemczyński – Setlak ż, R. Mastaj, Sudyka, Sowa ż (85 Pałucki ż) - Florian, Niemiec, Fryc (80 Majka), Filipak ż (51 Rodak) – Rzońca, Krajewski. Trener Mateusz Ostrowski.

Nafta: Żytniak – J. Krawczyk, Biernat l, Gębarowski, Kochanik - Kahn (71 Modebadze), Limberger, Szura, Korneusz, Serwiński (46 Wąsik, 90+2 Malik) – Adele. Trener Dariusz Soliński.

Sędziował Błażejowski (Sanok). Widzów 150.

Partyzant Targowiska – LKS Czeluśnica 0:3 (0:1)

Bramki: Perez 22, W. Munia 74, 79.

Partyzant: Niemiec – Haznar żż cz [68], Pelczar (58 Płocica), Polański, Penar - Szubrycht (62 Białogłowicz), Stodolak, Miklaszewski ż, Korzeniowski, Konrad Kubal – H. Wilk. Trener Lech Czaja.

Czeluśnica: Wanat ż – Perez, Sabik ż, P. Musiał, Gogosz - Tłuściak (85 J. Kozicki), Zięba, Melgaco (87 Kociuba), J. Frączek (15 Gadomski) – W. Munia, Kuzio ż. Trener Szymon Gołda.

Sędziował Lipczyński (Krosno). Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Bukowsko – OKS Markiewicza Krosno 1:0 (0:0) Ireneusz Zarzyka 48; Dukla – Górki 1:2 (1:1) K. Frączek 22 – Murillo 45, P. Florek 63; Jabłonica Polska – Mrukowa 1:2 (0:1) Balawajder 48 – R. Frączek 39, Twardzik 70; Odrzykoń – Ustrzyki Dolne 2:1 (0:1) Stec 67, 90 – Valihura 15; Rymanów – Besko 3:2 (1:1) Macnar 8, Wojtasik 83, Brożyna 84 – Deńko 29, K. Kijowski 58; Nienaszów - Ekoball Stal Sanok 0:4 (0:3) Lorenc 9, 26, Czyrny 33, R. Domaradzki 48.

O RZESZÓW

W 13. kolejce sensacyjnie została zakończona seria rezerw Resovii. Podopieczni Romana Borawskiego tylko zremisowali z drużyną Grodziszczanki, tym samym kończąc serię 9. zwycięstw z rzędu, tracąc bramkę w jednej z ostatnich akcji meczu. Niespodziankę sprawiła również Iskra Zgłobień. Dobrze spisujący się w ostatnich tygodniach beniaminek zdołał urwać punkt faworyzowanej drużynie z Sokołowa Małopolskiego, dla której był to czwarty kolejny remis. Potknięcia drużyn z czołówki wykorzystał Strug pokonując w wyjazdowym meczu dobrze radzącą sobie w ostatnim czasie Leśną Wólkę Podleśną aż 5:2. Tym samym tyczynianie tracą już tylko dwa punkty do lidera z Rzeszowa. Do trzech najlepiej punktujących drużyn w lidze dołączyło KS Zaczernie wygrywając na trudnym terenie w Błażowej, z Błażowianką która wygrała sześć z siedmiu ostatnich spotkań.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Włókniarz Rakszawa 3:2 (2:0)

Bramki: A. Bałut 22, 40, 89 – Dziedzic 76, 90+1.

Orzeł: Flejszar – D. Bałut, Smycz, Wośko, Mikołajczyk, Tomaka, Serafin, Kłeczek, Śliż, Cisek (80 Kraska), A. Bałut. Trener Sebastian Kłeczek.

Włókniarz: Cynar – Zaborowski (46 Kunynets), Kucharzyk, Mazanek, Khomik, Zaracki, Szyszka, Gorzelany, Mytych, Dziedzic, Wania (73 Wyczarski). Trener Grzegorz Żyła.

Niechobrz – Sonina 1:2 (0:0) Dec 72 - Słonina 63, 85; Wola Dalsza – Malawa 2:5 (2:3) dla Strumyka: Kierepka dwie, Odrzywolski, Bober, Ponieważ; Przybyszówka - Nienadówka 3:2 (2:1) Guzek 16, Sokal 22, 80 - Nędza 31, Mazurek 81; Sokołów Małopolski - Zgłobień 1:1 (0:0) Panek 85 – A. Sitek 90-karny; Błażowa - Zaczernie 1:2 (0:0); Resovia II - Grodzisko Dolne 2:2 (0:1) Pieniążek 70, Mikrut 81-karny – Majkut 41, Leja 90; Wólka Podleśna - Tyczyn 2:5 (1:2) Ślączka, Jurek - Wojtanowski, Mendoń-karny, Nieckarz, Bomba, Korbecki.

O STALOWA WOLA

W spotkaniu w Nowej Sarzynie dwóch zawodników strzeliło hat-tricka, a klasycznym popisał się Przemysław Stąporski. W drugiej połowie goście strzelili 4 bramki. Lekkiej zadyszki złapali z punktowaniem zawodnicy z Kamienia, którzy tym razem zremisowali z rezerwami Stali Stalowa Wola. Zadziwiają zawodnicy z Ździar i Stale. Bezbramkowy remis w Zakrzewiu. Aż 12 bramek padło w Kłyżowie, w tym 10 gości.

LZS Ździary – ŁKS Łowisko 2:0 (0:0)

Bramki: Wojtas 44, Sobiło 68

LZS: Płoskoń (46 Drzymała) – Cupak ż, Gnidec, Gruszczyk (46 Kobylarz), Siudak, J.Madej, Sałek – Sobiło , Urbanik (36 Startek), M.Madej – Wojtas (84 P.Wojtas). Trener Paweł Szafran.

ŁKS: Świder – Cużytek, Delekta (86 Bałka), Doktor, Dubański, Nowak – Ożóg żk (65 Wilk), Rzeszutek (65), Snapov- Wójcik, Golas. Trener Marek Mączka.

Sędziował Kijak (Stalowa Wola) Widzów 200.