Weekend w klasach OAB Stalowa Wola [RELACJE, WYNIKI]

Micz, Luci
Michał Czajka
W weekend o kolejne punkty walczyli piłkarze w klasach OAB Stalowa Wola.

Klasa O

Zespół LZS-u Zdziary nie zawiódł i bardzo pewnie pokonał outsidera Czarnych Lipa. Ciekawe było spotkanie pomiędzy Stalą Nowa Dęba a Stalą Gorzyce. Nowa Dęba już po niespełna pięciu minutach prowadziła 2:0, ale mecz ostatecznie zakończył się wygraną ekipy z Gorzyc 4:2. Brzyska Wola natomiast nie była w stanie pokrzyżować planów liderowi i Sokół Kamień dopisał do swojego konta kolejny komplet punktów.

Lipa – Zdziary 0:8 (0:3)

Bramki: Cupak 10, Sobiło 12, 52 i 85, Cichoń 35, Pchełka 50 i 72, Wojtas 80.

Lipa: Torba – Tryka, P. Mach, Ł. Mach, Konrad Chamera, Karol Chamera, Wojniak, Dul (57 Goch), Tur, Flis, Tatar. Trener Daniel Radawiec.

Zdziary: Proskoń – Urbanik, Pchełka, Sobiło, Gruszczyk (50 Kiełbowicz), Cupak, Sałek (46 Wojtas), Cichoń, Wieprzęć, Siudak, Kochowski (46 Startek). Trener Paweł Szafran.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Nowa Dęba – Gorzyce 2:4 (2:1) Dudek 2, Serafin 3 – Szymanek 37, 79 i 85, Kaczmarczyk 50;

Klasa A1

Gdy cały piłkarski świat modlił się o zdrowie dla duńskiego piłkarza Christiana Eriksena, w Tarnobrzegu wydarzyła się straszna tragedia. Kilka godzin po meczu Koniczynki Ocice z Sanną Zaklików zmarł 30-letni gracz gospodarzy Sylwester Cebula (Więcej o tym na stronie 15).

Nie doszedł do skutku mecz w Skowierzynie. Piłkarze z Woli Baranowskiej zebrali na to spotkanie tylko 9 piłkarzy i nie zdecydowali się nawet na wyjazd do Skowierzyna, za co będą ukarani walkowerem.

Punkty stracił wicelider San Stalowa Wola, który przegrał z OKS-em Wielowieś. W innym meczu drużyn z czołówki Wisan pokonał Wolę Rzeczycką i wskoczył na 3. miejsce w tabeli.

WYNIKI:
Wrzawy - Krzątka 4:2 (1:1) Panek 35, Fietko 52, 63, Madera 90 – Kańka 14, Sudoł 57-karny;

Ocice - Zaklików 2:5 (1:2) Kołodziej 21, Dziadura 74 - Odrzywolski 9, Kozłowski 33, 61, Kapuścik 68, Dominik Czajka 89. Gospodarze nie wykorzystali karnego.

Skowierzyn - Wola Baranowska 3:0 vo. Goście nie przyjechali na mecz.

Wielowieś - San Stalowa Wola 3:2 (2:1) Sitarski, Brożyna z karnego, Kuciński – Lipniarski dwie;

Rzeczyca Długa - Mokrzyszów 4:3 Dziura trzy, samobójcza – Havryliak, Malicki, Leptacz;

Skopanie - Wola Rzeczycka 5:3 (3:2) dla gospodarzy: M. Hynowski 16, 50, Serafin 37, Lis 43, Kubiak 65;

Dąbrowica – Serbinów 1:2 (1:1) Prarat – M. Rożnowski, Banik;

Zakrzów – Żupawa 2:1 (0:1) dla gospodarzy: K. Szwed 50, Macioszek 80.

Pauza: Żabno.

Klasa A2

Faworyci nie zawiedli – Retman Ulanów i Tanew Wólka Tanewska dopisały do swojego dorobku po trzy punkty i wciąż liczą się w walce o awans. Sporo bramek było w pojedynku Brzózy Królewskiej z Łukową. Z kolei niezwykle wyrównany był pojedynek Czarnych Sójkowa z Łęgiem Stany. Ostatecznie zakończył się on remisem 3:3, ale ekipa ze Stanów zdobyła wyrównującego gola dopiero w 81. minucie.

WYNIKI:
Ulanów – Giedlarowa 2:1;

Brzóza Królewska – Łukowa 3:5 (2:1) Wawrzaszek 15, Stopyra 44, Sroka 66 – Półćwiartek 25, Kusiak 52 i 57, Rajski 81 i 89;

Stare Miasto – Wólka Tanewska 0:4 (0:1) Góreczny 19-karny i 55, Bajek 48, Ciosmak 67;

Klasa B1

W meczu na szczycie LZS Jadachy pokonały Łęg Kopcie i mają tyle samo punktów w dorobku, a do zakończenia sezonu pozostała już zaledwie jedna kolejka spotkań – zapowiada się więc pasjonujący finisz. Cygany pokonały Trześń, ale nie mają już szans na jedno z dwóch pierwszych miejsc. Rezerwy Wspólnoty Serbinów nie miały natomiast większych kłopotów ze zwycięstwem nad drużyną z Zabrnia.

Klasa B2

Do przerwy na niespodziankę zapowiadało się w Turbii, bo gospodarze przegrywali z ostatnim zespołem w tabeli Herosami. Jednak na początku drugiej połowy między 50. a 58. minutą zdobyli trzy gole i ostatecznie pewnie wygrali spotkanie. Zbydniów wygrał u siebie z Majdanem Zbydniowskim i prowadzi w tabeli z trzema „oczkami” przewagi nad Podwoliną.

WYNIKI:
Zdziechowice - Glinianka 1:3;

Turbia – Krzaki-Słomiana 4:2 (0:1) Rędzio 50 i 63, Oczak 58, Nowak 80 – Torba 40 i 85;

Zbydniów – Majdan Zbydniowski 3:0;

Kotowa Wola – Podwolina 1:1.

Pauza Kurzyna.

Klasa B3

Niesamowite strzelanie urządził sobie zespół Górnovii Górno w Majdanie Łętowskim. Piłkarze gości wbili rywalom aż 11 goli, a ci odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem. Zespół z Łętowni ma w tabeli 6-punktową przewagę nad Grabiniakiem Hucisko, a do zakończenia pozostało już zaledwie dwie kolejki.