„Wesoła gromadka” organizuje ferie dla dzieci z osiedla...

  „Wesoła gromadka” organizuje ferie dla dzieci z osiedla Fabrycznego w Stalowej Woli

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Fragment afisza zachęcającego do skorzystania z zimowych ferii organizowanych przez Klub „Wesoła gromadka”

  Fragment afisza zachęcającego do skorzystania z zimowych ferii organizowanych przez Klub „Wesoła gromadka” ©MOPS

  „Zimowe przygody na Fabrycznym” - zaprasza Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej Spectrum
  Fragment afisza zachęcającego do skorzystania z zimowych ferii organizowanych przez Klub „Wesoła gromadka”

  Fragment afisza zachęcającego do skorzystania z zimowych ferii organizowanych przez Klub „Wesoła gromadka” ©MOPS

  Projekt „Zimowe przygody na Fabrycznym” jest już realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej Spectrum w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w trakcie ferii zimowych.

  Głównym celem projektu jest aktywizacja i integracja rodzin z dziećmi zamieszkałych na Osiedlu Fabrycznym w Stalowej Woli w trakcie ferii zimowych. Jest to ważny projekt odpowiadający na potrzeby mieszkańców Osiedla Fabrycznego w Stalowej Woli.

  Zimowa przerwa w szkole jest dla dzieci czasem odpoczynku i oderwania się od obowiązków szkolnych. Rodzice zaś stają wtedy w obliczu wyzwania, jakim staje się zagospodarowanie swoim pociechom tego czasu oraz zapewnienie im odpowiednich, konstruktywnych rozrywek.

  Stowarzyszenie przygotowało dla dzieci w tym roku zajęcia edukacyjne (warsztaty o przyjaźni i bezpieczeństwie, spotkanie z policjantem, wyjście do miejscowej redakcji, zajęcia LEGO), warsztaty kreatywne (między innymi krawieckie), kulinarne i wyjścia do kina, pizzerii, Fabryki Zabawy. W ramach zajęć odbędzie się też wycieczka integracyjna dzieci i ich rodziców.

  Zajęcia odbywać się będą od 11 do 22 lutego, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 14. - Większość zajęć i spotkań zostanie zorganizowana w siedzibie Klubu „Wesoła Gromadka” mieszczącym się w budynku Skarem przy ulicy 1 Sierpnia 24 w Stalowej Woli - informuje Beata Jucha z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

  Dla chętnych pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zaproszone są do udziału w zajęciach dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Informacje i zapisy pod numerem telefonu: 535 865 845.

  Projekt „Zimowe przygody na Fabrycznym” dofinansowany został w ramach działania „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”, projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

  Klub „Wesoła Gromadka” prowadzony jest od września 2014 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Zajęcia prowadzi animator lokalny Pani Beata Jucha. W klubie organizowane są: warsztaty i zabawy integracyjne, wyjścia i wycieczki dla rodzin z dziećmi, ciekawe spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, imprezy okolicznościowe mikołajki, zabawa choinkowa, spotkanie wielkanocne i wigilijne, urodziny.

  Klub „Wesoła gromadka” powstał z myślą o najmłodszych. Nadrzędnym celem Klubu jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz radosnego rozwoju wszystkim wychowankom przy uwzględnieniu ich indywidualnych potrzeb. U nas w przyjaznej atmosferze, pod troskliwym i czujnym okiem animatora, dzieci spontanicznie i kreatywnie mogą spędzać czas z rodzicami. Czas spędzony tutaj jest twórczy, gdyż zajęcia planujemy w taki sposób, by pozytywnie stymulować rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]