Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka inwestycja w Stalowej Woli. Szkoła podstawowa na osiedlu Młodynie będzie rozbudowana o skrzydło

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wschodnia ściana Szkoły Podstawowej numer 11 przy ulicy Wojska Polskiego, na osiedlu Młodynie z gęstą zabudową
Wschodnia ściana Szkoły Podstawowej numer 11 przy ulicy Wojska Polskiego, na osiedlu Młodynie z gęstą zabudową Zdzisław Surowaniec
3,8 miliona złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymał samorząd Stalowej Woli na rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11.

Informację o rządowym wsparciu odebrał Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta. To kolejne dofinansowanie w ramach Funduszu po 15 mln na budowę hospicjum. Łącznie Stalowa Wola otrzymała blisko 19 mln złotych. 

– Pragnę podziękować Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za Rządowy Program Inicjatyw Lokalnych. Jest to najlepsza propozycja na to jak przeciwdziałać skutkom kryzysu w samorządzie: z jednej strony nie zatrzymując inwestycji, a z drugiej strony inicjując nowe inwestycje w naszych samorządach. Dziękuję za przyznanie kolejnych środków na rzecz Stalowej Woli – mówił podczas konferencji prasowej Lucjusz Nadbereżny. 

W ramach rozbudowy „jedenastki” powstanie wydzielone skrzydło dla klas 1-3 i oddziału przedszkolnego grupy „0”. – Dobudowana część pozwoli przenieść nauczanie najmłodszych uczniów i stworzyć więcej przestrzeni dla Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego. Stworzy to obu szkołom możliwości do rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów. – poinformował prezydent Nadbereżny. – Bardzo dziękuję Senator RP Janinie Sagatowskiej oraz posłowi i ministrowi Rafałowi Weberowi. To dla nas samorządowców niesamowita pomoc, że mamy skutecznych parlamentarzystów, którzy działają wspólnie z nami i wsłuchują się w nasz głos – dodał włodarz Stalowej Woli. 

W ramach rozbudowy „jedenastki” powstanie obiekt wolnostojący, o powierzchni 1550 metrów kwadratowych, podpiwniczony, w kształcie prostokąta z półokrągłą ścianą. Będzie on „przyklejony” do małej sali gimnastycznej i skrzydła szkoły. Bryła budynku będzie nowoczesna, wkomponowana w otoczenie, z nietypowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi dostosowanymi do potrzeb integracji. 

Budynek będzie posiadał trzy poziomy. Na parterze znajdą się dwie sale lekcyjne, sale dla przedszkolaków z przeszklonymi ścianami od strony korytarza oraz z wydzielonymi WC, gabinety, pokój nauczycielski i dyżurka. Piętro wyżej zlokalizowanych będzie 6 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i tablice interaktywne, toalety dla dziewcząt, chłopców i niepełnosprawnych oraz duża świetlica szkolna. 

W dobudówce, oprócz sal pojawią się także wszelkie potrzebne pomieszczenia techniczne oraz szatnie (poziom -1). W całym budynku wejścia i drzwi zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z poziomu szatni i piwnic funkcjonować będzie wewnętrzna winda, a przy schodach podjazdy.  

Obiekt wyposażony będzie w wentylację mechaniczną, a wszystkie instalacje będą starannie pochowane w strefach podsufitowych. W części pomieszczeń znajdzie się ogrzewanie podłogowe. Do budynku prowadzić będzie bezpośredni wjazd z ulicy. 

Planowo ogłoszenie przetargu na realizację tej inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” powinno odbyć się w czerwcu tego roku, a podpisanie umowy w sierpniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze prace rozpoczną się początkiem 2022 roku. Uczniowie do nowych ław powinni zawitać wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie