Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Wielki Brat" na tarnobrzeskim stadionie (zdjęcia)

Grzegorz LIPIEC
Janusz Żak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu opowiada o możliwościach systemu monitoringu Stadionu Miejskiego w Tarnobrzegu.
Janusz Żak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu opowiada o możliwościach systemu monitoringu Stadionu Miejskiego w Tarnobrzegu. Grzegorz Lipiec
Stadion Miejski w Tarnobrzegu z nowoczesnym systemem kamer. Podczas sobotniego meczu drugoligowych piłkarzy nożnych Siarki z Wisłą Puławy, kibiców zgromadzonych na trybunach obiektu przy alei Niepodległości 2 obserwować będzie 27 kamer. Pierwszy poważny test z kibicami przyjezdnymi już za tydzień (27 kwietnia), kiedy to w sektorze gości zasiądzie 500 fanów Stali Rzeszów.

[galeria_glowna]

27 kamer:

Stadion Miejski w Tarnobrzegu jest monitorowany przez system składający się z 27 kamer. Są wśród nich kamery z możliwością obrotu o 360 stopni. Dzięki nowoczesnej technologii widać "jak na dłoni" co dzieje się na murawie, trybunach, przy kasach biletowych, bramkach wejściowych, parkingu, a także w pobliżu hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Stadion Miejski w Tarnobrzegu wreszcie posiada nowoczesny system monitoringu, wraz z centrum dowodzenia. Dzięki 27 kamerom widownia podczas imprez masowych organizowanych na obiekcie przy alei Niepodległości 2 ma czuć się jeszcze bezpieczniej.

BUDYNEK NA KORONIE STADIONU

Jesienią ubiegłego roku rozpoczęła się budowa pierwszego z dwóch budynków na koronie Stadionu Miejskiego. Jednocześnie rozpoczął się montaż 27 kamer, które zostały rozmieszczone w newralgicznych punktach obiektu. Wszystkie prace zostały już zakończone, a system monitoringu swój debiut zaliczy podczas sobotniego meczu o mistrzostwo drugiej ligi piłki nożnej, pomiędzy miejscową Siarką a Wisłą Puławy.

- W budynku oprócz pomieszczenia dla spikera znajduje się centrum dowodzenia służb, które będą odpowiadać za bezpieczeństwo podczas imprez masowych, organizowanych na Stadionie Miejskim, a także centrum monitoringu - mówi Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega. - Dodajmy, że konieczność posiadania systemu monitoringu jest wymagana ze względu na uczestnictwo w rozgrywkach drugoligowych, a także stosowną ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu przeszkolił do obsługi kamer trzech pracowników. Materiały video są archiwizowane, a podczas działania systemu istnieje możliwość wydrukowania prezentowanego widoku z kamery.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

System kamer zdaniem Roberta Kędziora, komendanta Straży Miejskiej w Tarnobrzegu jest po to, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników widowisk sportowych oraz rozrywkowych na obiekcie przy alei Niepodległości 2.

- Kamery są rozmieszczone przy trybunach, obok płyty stadionu, kas biletowych i wejść. Na monitorach widzimy wszystko co dzieje się na stadionowym parkingu, poszczególnych sektorach oraz ciągach komunikacyjnych - komentuje Robert Kędziora. - Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo spotykają się na bieżąco i omawiają najbliższe wydarzenia. Zadania zostały podzielone i myślę, że nie będzie żadnych problemów. Na pewno testem dla tego systemu będzie mecz pomiędzy Siarką i Stalą Rzeszów (27 kwietnia), kiedy to ma pojawić się 500 fanów rzeszowskiej drużyny.

Dodatkowo przez system sprzedaży biletów z zapisaniem danych osobowych kibiców, zajmowanych miejsc na trybunach, pojawia się możliwość pełnej identyfikacji widzów.

Piłkarska wiosna w Tarnobrzegu to między innymi pięć spotkań o podwyższonym ryzyku. - Są to mecze ze Stalą Stalowa Wola, Resovią Rzeszów, Stalą Rzeszów, Unia Tarnów oraz Radomiakiem Radom - wylicza Wacław Salamucha, prezes Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej pochwały zebrali kibice Siarki, którzy w kulturalny sposób dopingują swoich ulubieńców. Jako, że działa już system monitoringu władze klubu nie widzą żadnych przeszkód w tym aby szalikowcy Siarki mogli mieć w swoim sektorze bęben.

TO NIE KONIEC PRAC

Prace modernizacyjne na trybunie południowej Stadionu Miejskiego będą kontynuowane jeszcze przez dwa lata. Obiekt zostanie otynkowany, powstanie drugi budynek na koronie trybuny, wykończone zostaną pomieszczenia na pierwszym piętrze, a także co najważniejsze na parterze, gdzie ma być kompleks pomieszczeń dla sportowców, sędziów, pokoje gospodarcze.

Całkowity koszt inwestycji, która zostanie zakończona w 2014 roku wynosi ponad pięć milionów złotych. Samorząd postarał się o dotację z Totalizatora Sportowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie