Wioletta Krzysztyniak - Janusz ze Stalowej Woli została...

  Wioletta Krzysztyniak - Janusz ze Stalowej Woli została Wolontariuszem Roku

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wioletta Krzysztyniak - Janusz z tytułem Wolontariusza Roku 2018 za wspieranie seniorów i dzieci z Domu Dziecka

  Wioletta Krzysztyniak - Janusz z tytułem Wolontariusza Roku 2018 za wspieranie seniorów i dzieci z Domu Dziecka ©Magda Pietrusewicz

  W konkursie na Wolontariusza Roku 2018 zwyciężyła Wioletta Krzysztyniak - Janusz z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli.
  Wioletta Krzysztyniak - Janusz z tytułem Wolontariusza Roku 2018 za wspieranie seniorów i dzieci z Domu Dziecka

  Wioletta Krzysztyniak - Janusz z tytułem Wolontariusza Roku 2018 za wspieranie seniorów i dzieci z Domu Dziecka ©Magda Pietrusewicz

  Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Spekctrum” z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

  Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej aktywnych wolontariuszy i działaczy społecznych z terenu miasta. Wolontariusze są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego, nie oczekując w zamian szczególnych podziękowań. Teraz przyszedł czas na docenienie ich wysiłków.

  Wyniki zostały ogłoszone w środę podczas Gali Wolontariatu.
  gale rozpoczął wystąp chóru „Gaude Vitae”. Zostały podane wyniki konkursu dla dzieci i młodzieży, skierowanego do kilku grup wiekowych. Zadania było jednakowe dla wszystkich. Należało pokazać, że pomaganie seniorom jest cool. Na konkurs wpłynęły 52 prace. Jury przyznało wyróżnienia oraz nagrody. Laureaci z rąk radnej Karoliny Paleń oraz sekretarz miasta Gabrieli Grzesiowskiej odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Kolejnym przerywnikiem artystycznym był występ tancerzy Młodzieżowego Zespołu Tańca Współczesnego “Pasja”.

  W dalszej części imprezy uhonorowano osoby angażujące się w pomoc innym. Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Katarzyna Dziółko z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 3 imienia Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli; Łukasz Banasik ze Stowarzyszenia „Nasze miasto” w Stalowej Woli; Emila Mikołajczyk z Dziennego Domu Seniora w Stalowej Woli (wyróżnienie specjalne).

  Z rąk radnych Joanny Grobel- Proszowskiej oraz radnej Pauliny Miśko nagrody otrzymali zdobywcy pierwszych trzech miejsc w konkursie Wolontariusz Roku 2018.

  I miejsce i tytuł Wolontariusza Roku otrzymała Wioletta Krzysztyniak - Janusz z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli. Pracuje od wielu lat jako nauczyciel. Jest założycielem i od dziewięciu at opiekunem Szkolnego Koła Wolontariusza „Pomocna Dłoń” działającego w Centrum Kształcenia Ustawicznego. „W realizowaniu tego zadania kieruje się uniwersalną ideą pomocy bliźniemu. Działalność koła skupia się na współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, Ddziennym Domem Senior + przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społeczneej , Domem Dziecka.

  II miejsce zajęła Aleksandra Haszczuk z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Ola jest uczennicą IV klasy technikum. Od 2014 roku jest członkiem 54 stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej razem z drużyną włącza się w różnego rodzaju akcje społeczne i charytatywne między innymi „Szlachetna Paczka”, „Drzewko za makulaturę”.

  III miejsce zajął Tomasz Zubrzycki ze Stalowej Woli. Od 18 lat czynnie bierze udział w życiu miasta realizując akcje i inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Od 2000 roku organizuje koncerty klubowe i plenerowe w różnych miejscach i o różnej tematyce. Przez pięć lat zasiadał w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będąc jedną z głównych osób organizujących finał WOŚP w mieście.

  Impreza zakończyła się występami artystycznymi zespołu tanecznego „Stalowianki” z Miejskiego Domu Kultury. Zadanie zorganizowania konkursu wsparła finansowo gmina Stalowa Wola.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.